Microsoft Edge ma otrzymać nową funkcję AI-writing
Microsoft Edge prawdopodobnie wkrótce zostanie wyposażona w funkcję AI-writing napędzaną przez sztuczną inteligencję, a przeglądarka może dzięki temu podbić świat dziennikarstwa, blogowania i pisania e-maili. Nową funkcję po raz pierwszy zauważyli ludzie z Windows Latest.
Czym jest AI-writing w Edge i jak działa?
Funkcja pisania AI-writing, która pomaga pisać w sieci, wykorzystuje wewnętrzne technologie AI i ML Microsoftu oraz korzysta z GPT-4 ChatGPT i Bing AI. Użytkownicy będą mogli wybierać teksty na dowolnej stronie internetowej i poprosić przeglądarkę Edge o przepisanie ich w preferowanym tonie i długości.
Integracja AI w przeglądarce umożliwi użytkownikom generowanie pomysłów na pisanie, przepisze tekst, rozwinie go i zmieni ton lub format. Według doniesień Microsoft obecnie testuje tę funkcję z wybraną grupą użytkowników i jest ona dostępna jest w wersji Canary Chromium Edge.
Po włączeniu AI-writing w ustawieniach przeglądarki, można wybrać teksty w polu tekstowym i kliknąć „Przepisz”. Przeglądarka Edge wygeneruje zupełnie nową wersję wybranego tekstu, który można dalej dostosować za pomocą kontekstowych przycisków AI.
Przepisz, zmień ton i długość tekstu
Opcja „Przepisz” pojawi się, gdy użytkownik wybierze tekst w dowolnym polu tekstowym. Oprócz tworzenia innej wersji tekstu można dostosować teksty generowane przez Microsoft. Oprócz tego można kliknąć „Dostosuj”, aby uzyskać dostęp do opcji Długość, Format i Tony.
Tony oferują opcje takie jak Zabawny, Informacyjny, Entuzjastyczny, Nieformalny i Profesjonalny, a Edge przepisze treść na podstawie wybranego przez użytkownika konkretnego ustawienia. Microsoft oferuje również opcje zmiany długości, takie jak Krótki, Średni i Długi, pozwalające na przekształcenie oryginalnego tekstu w bloga. Te opcje przydadzą się do szybkiego podsumowywania obszernych raportów i przepisywania oryginalnej treści w innym stylu.
Źródło: Windows Latest
Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.