Centrum Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Prywatności Huawei otwarte
Huawei otwierzył Centrum Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Prywatności (Global Cyber Security and Privacy Protection Transparency Center). Jest to odpowiedź na nowe potrzeby w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony prywatności,
Pandemia i działania firm, instytucji oraz rządów wielu państw sprawiła, że znaczna część ludzi na świecie coraz więcej czasu spędza w sieci. Potwierdza to niedawno opublikowany raport „The future urban reality”. Do 2025 roku będziemy spędzać do 10 godzin więcej tygodniowo w sieci, niż to ma miejsce obecnie.
Ma to ogromny wpływ na przyspieszenie cyfryzacji w firmach, ale powoduje też wzrost zagrożeń dla bezpieczeństwa cybernetycznego. Huawei odpowiada na nowe potrzeby w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony prywatności. Otwiera swoją placówkę poświęconą tym obszarom – Global Cyber Security and Privacy Protection Transparency Center.
„Cyberbezpieczeństwo jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Cała nasza branża musi współpracować, dzielić się najlepszymi praktykami i budować nasz wspólny potencjał w zakresie zarządzania ochroną danych, standardów, technologii. Musimy dać zarówno społeczeństwu, jak i organom regulacyjnym powód do zaufania w bezpieczeństwo produktów i usług, z których korzystają na co dzień. Razem możemy znaleźć właściwą równowagę między bezpieczeństwem a rozwojem w coraz bardziej cyfrowym świecie”. – powiedział Ken Hu, rotacyjny prezes Huawei, podczas otwarcia centrum w Dongguan.
Centrum Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Prywatności
Centrum Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Prywatności (Global Cyber Security and Privacy Protection Transparency Center) w chińskim Dongguan będzie koncentrowało się na ułatwaniu komunikacji i współpracy pomiędzy firmą Huawei i jej kluczowymi interesariuszami.
Celem jest też ujednolicenie procesów rozwoju standardów bezpieczeństwa i mechanizmów weryfikacji oraz innowacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Centrum będzie otwarte dla organów regulacyjnych, a także niezależnych organizacji testujących i normalizacyjnych, a także klientów, partnerów i dostawców Huawei.
Huawei Product Security Baseline
Huawei przedstawił także szczegóły stosowanej przez siebie strategii zapewniania bezpieczeństwa produktów oraz usług – Product Security Baseline. Jest to dokument podsumowujący ponad 10 lat prac nad mechanizmami zarządzania bezpieczeństwem. Uwzględnia on szeroki zakres zewnętrznych regulacji, standardów technicznych i wymogów prawnych.
Od początku swojej działalności firma Huawei zbudowała ponad 1 500 sieci. Łączą one ponad 3 mld ludzi w 170 krajach i regionach. Żadna z tych sieci nigdy nie doświadczyła żadnego poważnego incydentu związanego z zagrożeniem bezpieczeństwa.
„Firma chce dzielić się swoimi podstawowymi zasadami bezpieczeństwa z całą branżą, a nie tylko z głównymi dostawcami i partnerami. Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych, w tym klientów, regulatorów, organizacje normalizacyjne, dostawców technologii i organizacje testujące, do przyłączenia się do dyskusji i pracy nad podstawami cyberbezpieczeństwa. Razem możemy stale podnosić bezpieczeństwo produktów w całej branży”. – powiedział Sean Yang, dyrektor Globalnego Biura Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Prywatności Huawei.
Dzięki tej inicjatywie możliwe jest budowanie świadomości oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę całość zagadnienia, jest to nasza wspólna odpowiedzialność.
Jeśli rządy, organizacje normalizacyjne i dostawcy technologii zaczną ściślej współpracować w celu wypracowania jednolitego podejścia, to jest szansa na zapewnienie niezwykle wysokiego poziomu bezpieczeństwa klientom korporacyjnym, małym firmom i odbiorcom indywidualnym.
Źródło: Huawei
Entuzjasta technologii IT, mobile, wearables. Freelancer, od lat w branży mediów IT/Mobile (CD-Action, NeXT, PC Format, CafePC.pl, Benchmark.pl, Mobility, Komputer Świat, Bezprawnik, Startupmag, IoTLab.pl) , były PRowiec (Sweex i Hannspree) i logistyk. Pasjonat jedzenia, gotowania, zdrowego odżywiania, wędrówek, jazdy na rowerze, książek, kina, opery, teatru i wielu innych.