Foxconn rozpocznie w Ohio produkcję autonomicznych ciągników dla Monarch Tractor
Tajwański Foxconn, największy na świecie kontraktowy producent elektroniki, poinformował wczoraj, że będzie budował autonomiczne, elektryczne ciągniki dla kalifornijskiej firmy Monarch Tractor w swoim zakładzie w Lordstown, Ohio. Produkcja ma wystartować na początku 2023 roku.
Umowa z Monarch Tractor jest pierwszym kontraktem produkcyjnym Foxconn, najbardziej znanym z montażu iPhone’a, od momentu, gdy firma zakupiła obiekt w Ohio. Jeszcze w zeszłym roku była tam montowania General Motors.
Zakład Foxconn w Ohio ma prawie 60 hektarów powierzchni
Jak informuje Foxconn, produkcja zasilanego akumulatorami ciągnika Monarch z serii MK-V ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2023 roku.
Firma Monarch Tractor, która ma siedzibę w Dolinie Krzemowej, zadebiutowała w zeszłym roku swoim pierwszym pilotażowym, autonomicznym ciągnikiem elektrycznym wśród wybranej grupy rolników. Od tego czasu firma zawarła wieloletnią umowę licencyjną z włosko-amerykańskim producentem pojazdów CNH Industrial, który dziś ma też mniejszościowy udział w MT.
Konkurencji wśród producentów sprzętu rolniczego nie brakuje. Deere & Co oraz AGCO również planują wprowadzenie do produkcji elektrycznych, autonomicznych ciągników, ale Praveen Penmetsa, dyrektor Monarch Tractor powiedział w rozmowie z agencją Reuters, że model biznesowy firmy skierowany do mniejszych rolników, daje im wyjątkową okazję do zwiększenia udziału w rynku, mimo że działają na tym samym polu co więksi producenci.
Ich technologia skupia się na dużych gospodarstwach rolniczych i uprawach towarowych. Rolnicy uprawiający owoce i warzywa używają znacznie mniejszych ciągników, więc skupiamy się na nich – to nas bardzo odróżnia – powiedział Penmetsa.
Firma nie ujawniła kosztu ciągnika, ale powiedziała, że oprogramowanie obsługujące funkcje autonomiczne będzie sprzedawane oddzielnie i że rolnicy będą musieli uiszczać miesięczną opłatę za dostęp do niego.
Źródło: Reuters
Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.