Rewolucja w SFA

26 lutego 2007 0 przez Michał Tomaszkiewicz

HP, Sybase, Visicom, EuroSoft Invent oraz Orange skonstruowali wspólną ofertę systemu dla mobilnych handlowców udostępnianego w formie usługi.


To nowość nie tylko w Polsce, ale i na świecie. O tej nowej ofercie dostawcy poinformowali na konferencji prasowej firmy EuroSoft Invent, poświęconej nowym trendom w oprogramowaniu CRM/SFA. Sprzedawca korzysta z aplikacji typu Sales Force Automatization (SFA) na palmtopie, która pozwala mu na kompetentne obsłużenie klienta. Dostęp online do danych firmy zapewnia mu aktualną informację o dostępności towaru, jego cenie i cechach oraz o ewentualnych promocjach.

Ma zarazem przy sobie narzędzie, za pomocą którego może złożyć zamówienie, wystawić fakturę i zebrać komplet informacji nie tylko o potrzebach i preferencjach klienta, ale i o działaniach konkurencji. Wszelkie wprowadzone przez niego dane niezwłocznie trafiają do systemów informatycznych firmy, gdzie po integracji i ewentualnym przetworzeniu na wskaźniki biznesowe stają się podstawą do podejmowania decyzji zarządczych.

Takie właśnie kompletne rozwiązanie SFA dotępne jest w outsourcingu. HP wnosi do wspólnego rozwiązania sprzęt (PDA), usługi przechowywania danych i zapewnia finansowanie – klient za korzystanie z systemu płaci tylko umiarkowaną, miesięczną opłatę. Visicom, europejski dostawca rozwiązań SFA, udostępnia swój system Hamilton SFA – silnie zestandaryzowaną aplikację mobilną o dużej elastyczności.
Wkładem Sybase jako potentata rynku mobilnych baz danych jest oczywiście system bazodanowy. Firma EuroSoft Invent z kolei zapewnia usługi kastomizacyjne i integracyjne – pozwala jej na to długoletnie doświadczenie związane zarówno z wdrażaniem systemów do zarządzania firmą ERP, jak i rozwiązań mobilnych, z których korzysta w Polsce ponad 4000 użytkowników w firmach różnych branż. Sieć Orange zaś gwarantuje bezpieczny przesył danych.


Źródło: informacja prasowa