AMD obniża ceny procesorów

10 kwietnia 2007 0 przez Michał Tomaszkiewicz

Zgodnie z zapowiedziami, AMD obniżyło ceny produkowanych przez siebie procesorów, jednocześnie wycofując ze sprzedaży niektóre modele układów.

Obniżka obowiązuje od wczoraj, ceny dotyczą zakupów procesorów w partiach po 1000 sztuk. Największe cięcia cen miały miejsce w przypadku układów z górnej półki – Athlon X2 6000+ staniał o około 50%. Za najtańsze dwurdzeniowe procesory, model X2 3600+, trzeba zapłacić 73 dolary.

Cennik AMD obowiązujący od 9 kwietnia
procesorcena z 20.02.2007 (USD)cena z 09.04.2007 (USD)
Athlon 64 FX-74999/para799/para
Athlon 64 FX-72799/para599/para
Athlon 64 FX-70599/para
Athlon 64 FX-62713
Athlon 64 X2 6000+464241
Athlon 64 X2 5600+326188
Athlon 64 X2 5400+267178
Athlon 64 X2 5200+232
Athlon 64 X2 5000+222167
Athlon 64 X2 4800+217136
Athlon 64 X2 4600+195
Athlon 64 X2 4400+170121
Athlon 64 X2 4200+159
Athlon 64 X2 4000+144104
Athlon 64 X2 3800+11383
Athlon 64 X2 3600+10273
Athlon 64 4000+10264
Athlon 64 3800+9379
Athlon 64 3500+8869
Athlon 64 3200+7858
Sempron 3800+10869
Sempron 3600+10153
Sempron 3500+91
Sempron 3400+6742
Sempron 3200+5137
Sempron 3000+4131