nowe technologie w biznesie

Microsoft ma ochotę na RIM?

Microsoft wymieniany jest jako potencjalny kupiec Research in Motion – spółki stojącej za BlackBerry.

Zainteresowanie korporacji wykupieniem święcącego triumfy producenta telefonów biznesowych ma być według analityków odpowiedzią na pogłoski o rychłym wprowadzeniu do sprzedaży telefonu komórkowego Google.

RIM, którego konstrukcje zdobyły serca i portfele biznesmenów, zamierza poprawić swoją pozycję także wśród odbiorców indywidualnych, wyposażając swoje nowe telefony między innymi w funkcje multimedialne. Dzięki temu, po ewentualnym przejęciu przedsiębiorstwa Microsoft dysponowałby bronią przeciwko swoim największym konkurentom: Apple i Google.

Zarówno Microsoft jak i Research in Motion odmówiły komentarza w tej sprawie.

Udostępnij artykuł
Link do udostępniania
Poprzedni artykuł

OOXML: Polska na „tak”

Następny artykuł

Acer stawia na Blu-ray

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj także