o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

26 lutego 2013
Marcin Kaczmarek

Dell przedstawił nowe rozwiązanie dyskowe DR4100 do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, oparte na architekturze Fluid Data. Oferuje ono funkcję deduplikacji i kompresji, co nawet 15-krotnie zmniejsza zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową. Nowe półki dyskowe mają fizyczną pojemność 2,7-81 TB, co przekłada się nawet na 1,2 PB pojemności logicznej. DR4100 oferuje też ulepszoną funkcję replikacji "many-to-one", usprawniającą przywracanie danych po awarii.

 

Sprzęt jest oparty na najnowszych serwerach Dell PowerEdge dwunastej generacji i służy do tworzenia kopii zapasowej na dysku z wbudowaną technologią deduplikacji oraz kompresji danych, mającą na celu znaczne zmniejszenie wykorzystania pamięci masowej. Dzięki algorytmom redukcji danych firmy Ocarina, klienci mogą wyeliminować zbędne kopie danych i zmniejszyć ilość wymaganego miejsca na dysku nawet o 93 proc. Urządzenie samo wykonuje wszystkie operacje związane ze redukcją ilości danych.

Dell DR4100 umożliwia dodanie jednej lub dwóch półek dyskowych (każda o pojemności 9, 18 lub 27 TB), w miarę wzrostu potrzeb związanych z tworzeniem kopii zapasowych. Szybka, codzienna replikacja danych w trybie "32 do 1" (do 32 węzłów znajdujących się w różnych lokalizacjach) umożliwia zmniejszenie obciążenia pracowników w działach IT tworzących kopie z wielu placówek.

Dell DR4100 został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem aplikacji firm Dell (AppAssure, Quest), Symantec, CommVault, Oracle oraz CA. Urządzenie oferuje również kompleksowy model licencjonowania oprogramowania, który może zmniejszyć koszty dłuższego przechowywania danych.
Źródło: e-mail

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt