o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

12 sierpnia 2011
Marcin Kaczmarek

Lanner LEC-2055 jest nowym, bardzo małym komputerem przemysłowym, przeznaczonym do pracy w szerokim zakresie temperatur. Jego atuty to solidna obudowa, możliwość zasilania napięciem od 12 do 36 V czy też pasywne chłodzenie. Może pracować np. w samochodach, sprawdza się także jako mobilna platforma wykorzystywana w systemach reklamy zewnętrznej, stajach pogodowych itp.
 

Lanner LEC-2055 ma wymiary 198x145x42 mm. Standardowo jest wyposażony m.in. w procesor Intel Atom D510, port Wi-Fi, gniazdo dla karty SIM oraz złącze mini-PCIe, które obsługuje karty do transmisji danych 3G oraz nawigacji GPS. Dzięki temu może pełnić funkcję mobilnego komputera PC z możliwością stałej wymiany danych, przystosowanego do pracy w ciężkich warunkach. W roli pamięci masowej może wykorzystywać dysk SATA albo kartę Compact Flash. Komputer ma też zestaw portów typowych dla komputerów PC.

Lanner LEC-2055 back

 LEC-2055 bez problemu pracuje w temperaturach z zakresu od -10 do +55 stopni Celsjusza. Smukła obudowa umożliwia montaż urządzenia np. za ekranem lub pod siedzeniem pojazdu. Obudowa może być montowana w standardzie DIN-Rail, za pomocą uchwytów VESA czy też mocowań przeznaczonych do montażu na ściennego. Urządzenie posiada zabezpieczone złącze zasilania, a otwierany, przymocowany na zawiasach spód obudowy umożliwia szybką wymianę komponentów komputera. Urządzenie znajduje się w ofercie EPA Systemy i kosztuje 2100 zł netto.

Lanner LEC-2055 frontŹródło: EPA Systemy

Przeczytaj również...
elektronik666 (2011-08-15 09:26:34)
 
#1
No dobrze, lecz do montażu w samochodzie to raczej się nienadaje, ponieważ w zimie temperatura dochodzi do około -35 stopni Celsjusza a on działa według producenta w zakresie do -10 co robi problem w zimie

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt