o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

27 sierpnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Od stycznia bieżącego roku zarządzanie największym miastem w Polsce prowadzone jest za pomocą systemu SAP, wdrożonego przez konsorcjum firm Sygnity i BCC. W zakresie HR to jeden z największych projektów SAP w Polsce: ponad 7000 objętych pracowników z 19 jednostek posiadających własne działy kadr. Wdrożenie SAP w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy objęło kluczowe z punktu widzenia zarządzania miastem obszary - finansowo-kontrolingowy (w tym funkcjonalność rachunkowości budżetowej FI-FM - Funds Management, wchodząca w skład rozwiązania SAP dla zarządzania instytucjami publicznymi), oraz obszar kadrowo-płacowy.
 

W projekt zaangażowanych było ponad 100 osób - pracowników Urzędu Miasta, specjalistów Sygnity odpowiedzialnych za wdrożenie w zakresie finansów, oraz konsultantów BCC, odpowiedzialnych za przedsięwzięcie w zakresie kadr i płac.
Środki, które rocznie „przepływają” przez SAP FI, oraz liczba pracowników obsługiwanych w SAP HR stawiają ten projekt wśród największych przedsięwzięć tego typu w ostatnich latach w sektorze publicznym w Polsce. Warszawa posiada majątek o wartości 88,5 mld zł i roczny budżet w wysokości 8 mld zł przeznaczony na finansowanie różnorakich zadań nałożonych na tę jednostkę administracji samorządowej. Są to m.in. transport i komunikacja, edukacja, ochrona środowiska, utrzymanie nieruchomości komunalnych, a także inwestycje drogowe, budowa, utrzymanie i modernizacja budynków użyteczności publicznej. Nad planowaniem, wykonaniem i rozliczeniem wszystkich zadań czuwa ponad 7000 pracowników etatowych pracujących w Ratuszu i 18 urzędach dzielnicowych, pod kierunkiem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

- Wdrożenie zintegrowanego systemu SAP stanowi swego rodzaju przełom w zarządzaniu organizmem miejskim stolicy. Dostępność nowych narzędzi informatycznych stwarza warunki do efektywnego gospodarowania majątkiem miasta i powierzonymi środkami, a także - do pełniejszego wykorzystania potencjału pracowników urzędu. Wszystko to pozwala nam lepiej pełnić naszą misję, jaką jest służba społeczności mieszkańców Warszawy - miasta o wyjątkowym znaczeniu dla całego kraju - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt