o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

10 sierpnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma Goclever Technology rozszerzyła swoją ofertę o nowe urządzenie do nawigacji GPS. Model Goclever 5055 PL został wyposażony w nowoczesną aplikację nawigacyjną z aktualnymi danymi geograficznymi dotyczącymi terytorium Polski. Produkt posiada 5-calowy, wyraźny ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 272 pikseli oraz specjalizowany procesor Centrality Atlas III Dual Core 396 MHz. Producent deklaruje, że wyjątkowo korzystny stosunek ceny Goclever 5055 PL do jego możliwości, osiągnięto bez oszczędzania na wydajności i wygodzie użytkowania.
 

Mapa wyposażona została w tryb 3D z możliwością regulacji kąta i kierunku widzenia. Plany większych miast zawierają realistycznie odwzorowane charakterystyczne, teksturowane budynki. Wyszukiwarka adresów i POI wymaga wpisania tylko kilku pierwszych liter nazwy. Błędy literowe są korygowane automatycznie, co powoduje, że jest to najwygodniejsze z dostępnych rozwiązań. Podróżowanie z Goclever 5055 PL ma być wyjątkowo łatwe dzięki czujnikowi światła, sterującemu jasnością wyświetlacza w zależności od zewnętrznych warunków oświetleniowych. Drogę oraz czas podczas postojów umilą: muzyka w formacie MP3, filmy AVI, przeglądarka zdjęć oraz czytnik e-booków.

Cechą wyróżniającą urządzenie jest fotonawigacja, pozwalająca na bardzo łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia ze znacznikami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać z milionów zdjęć z koordynatami, znajdujących się w internecie. Goclever 5055 oferuje możliwość optymalizacji punktów trasy, które są lokalizowane i ułożone przez program w takiej kolejności, aby drogę można było pokonać w jak najkrótszym czasie.

Mapy oraz informacje o punktach użyteczności publicznej pochodzą z eMapy, a umieszczone są we wbudowanej pamięci 256 MB pozostawiając wolny slot kart pamięci microSDHC.

 


Model Goclever 5055 PL jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna to 419 zł. W komplecie znajduje się ładowarka, uchwyt samochodowy oraz kabel USB. Producent daje na swoje urządzenie 24-miesięczną gwarancję door-to-door.
Źródło: Goclever

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt