o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

29 czerwca 2009
Grzegorz Pietrzak

NETGEAR zapowiedział nową pamięć sieciową dużej gęstości dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB), będącą kolejnym produktem rodziny ReadyNAS. Rackowy ReadyNAS 3200 o wysokości 2U jest dwunastą niszową pamięcią masową o pojemności do 24 terabajtów w jednej obudowie. System oferuje zaawansowane funkcje w postaci nadmiarowego zasilania czy podwójnych portów Gigabit Ehternet, w cenie dostosowanej do rynku SMB.
 

Nowy ReadyNAS, oferując 24 TB pojemności, doskonale nadaje się do konsolidacji serwerów lub archiwizacji danych, rozwiązując najczęstsze problemy firm. Wirtualizacja serwerów, dzielenie plików, archiwizacja danych i tworzenie pamięci SAN iSCSI to standardowe zadania serwera.

- Dzięki ogromnej pojemności i wydajności ReadyNAS 3200 możemy zaoferować nasze rozwiązania znacznie szerszemu spektrum firm z rynku SMB - powiedział Drew Meyer, dyrektor marketingu w dziale Network Storage Business Unit firmy NETGEAR. - Wiodąca pozycja NETGEAR na rynku pamięci masowych dla SMB sprawia, że nasi partnerzy i klienci postrzegają nasze produkty, jako urządzenia niezawodne i godne zaufania. ReadyNAS 3200 rozszerza linię zaawansowanych produktów ReadyNAS o nowy, łatwy w użyciu i dostępny produkt dla małych i  średnich przedsiębiorstw.

ReadyNAS 3200 łączy funkcje wszystkich nagradzanych urządzeń rodziny ReadyNAS, jak ReadyNAS 2100, ReadyNAS Pro i NVX z ogromną pojemnością do współdzielenia plików, przechowywania i ochrony danych.
Ready NAS, oferując 24 TB pojemności i możliwość obsługi iSCSI SAN, może z łatwością obsłużyć do 250 użytkowników. Standardowe funkcje w rodzaju Continuous Data Protection (CDP) do automatycznej archiwizacji danych klientów czy program do zdalnego współdzielenia plików ReadyNAS Remote ułatwiają zapracowanym administratorom IT zdalne zarządzanie danymi. Wbudowana usługa  ReadyNAS Vault zapewnia opcjonalną rozproszoną archiwizację w cenie jedynie 0,25 USD/GB/miesiąc.

- Administratorzy IT w małych przedsiębiorstwach często wymagają przestrzeni na dane, oferowanej jedynie przez urządzenia klasy korporacyjnej. Jednak brak im na to funduszy lub wiedzy do zarządzania tej klasy systemami - powiedział David Reinsel, group vice president działu Storage and Semiconductors w firmie  IDC. - Rodzina produktów ReadyNAS oferuje unikalne połączenie łatwości użytkowania, elastyczności z nadmiarową ochroną i wysoką wydajnością – funkcjami, które najczęściej można znaleźć w znacznie droższych produktach. Wysoka gęstość i przystosowanie do montażu w szafach rackowych powinna stanowić atrakcję dla średniej wielkości przedsiębiorstw poszukujących dostępnych cenowo rozwiązań.

ReadyNAS 3200 wykorzystuje wydajny system operacyjny ReadyNAS RAIDiator, który może współpracować z Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając używanie bez ograniczeń oryginalnych plików Mac i Time Machine w systemie Mac OS X Leopard. ReadyNAS 3200 może współpracować z usługami dzielenia plików NAS i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac.

 


ReadyNAS 3200 może być wyposażony w 6 TB, 12 TB lub 24 TB przestrzeni dyskowej. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca 2009 r. w cenie 4 999 $ (bez VAT). Urządzenie objęte jest pięcioletnią gwarancją producenta.

Do urządzenia dołączana jest 30 dniowa wersja ReadyNAS Vault.
Źródło: Netgear

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt