o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

17 czerwca 2009
Grzegorz Pietrzak

W dniach 25-26 czerwca br. o godz. 14:00 odbędzie się pierwsza sesja Akademii Technologii Multimedialnych organizowanej przez spółkę teleinformatyczną ATM S.A. Interaktywna dyskusja będzie realizowana w postaci webcastu, a tematem przewodnim będą zagadnienia związane z realizacją przekazu multimedialnego w sieci Internet w obszarze transmisji live oraz na zasadzie video on demand (vod).
 

Podczas realizowanego webcastu na bazie autorskiego oprogramowania ATM S.A. zostaną pokazane praktyczne przykłady wdrożeń oraz omówione najczęściej występujące problemy techniczne.

- Rosnąca obecność i znaczenie przekazu video w Internecie skłoniła nas do podzielenia się posiadanymi doświadczeniami - powiedział Andrzej Molski, Dyrektor Pionu Rozwiązań Biznesowych w ATM S.A. - Jestem przekonany, że warto aktywnie dyskutować o obecnych trendach i możliwościach w zakresie przekazu multimedialnego, ponieważ śmiało można powiedzieć, że kolejne bariery technologiczne w tym zakresie z sukcesem zostały pokonane.

Akademia Technologii Multimedialnych zaplanowana jest jako stałe przedsięwzięcie będące forum wymiany doświadczeń zarówno dla praktyków, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie multimediów w Internecie.

Formuła webcastu będzie realizowana dzięki oprogramowaniu ATM LiveEncoder i sieci dystrybucji treści ATM CDN. W ramach pierwszej sesji zostanie zaprezentowana technologia i produkty rozwijane przez ATM S.A. pozwalające na sprawne i efektywne kosztowo wdrażanie usług wysokiej jakości telewizji internetowej. Zostaną także szczegółowo omówione usługi multimedialne, oferowane w ramach platformy ATM InternetTV. Prezentacja będzie miała charakter interaktywny i ma na celu rozpoczęcie dyskusji poświęconej zagadnieniom przekazu multimedialnego i innowacyjnych usług internetowych.

Uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego zadawania pytań prowadzącemu poprzez uruchomiony czat oraz bezpośredniego wpływu na tematykę kolejnych sesji. Osobą prowadzącą spotkanie będzie Paweł Pisarczyk – prezes spółki CBR ATM-lab, z grupy ATM S.A.

Swój udział zgłosić można na stronie www.atmitv.pl.
Źródło: ATM

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt