o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

11 maja 2009
Grzegorz Pietrzak

MSI informuje o zaimplementowaniu na swoich płytach głównych i notebokach współdzielonego portu eSATA i USB, pod nazwą Power eSATA. Tradycyjnie, dysk eSATA wymaga dostarczenia zasilania z zewnętrznego zasilacza lub portu USB. Współdzielony port Power eSATA zapewnia wystarczającą ilość energii co sprawia, że dodatkowy kabel USB nie jest już potrzebny. Za pomocą gniazda Power eSATA można przesłać dane 8 razy szybciej niż tradycyjnym portem USB. MSI jest pierwszym na świecie producentem sprzętu komputerowego, który wykorzystał Power eSATA na płycie głównej z gniazdem AM3 - modelu MSI 790FX-GD70. Poza tym MSI stosuje złącze Power eSATA w wielu nowych modelach notebooków.
 

Dostępne na rynku pamięci przenośne (jak 2,5-calowe dyski twarde lub pamięci flash), mają coraz większe pojemności i są coraz szybsze. To sprawia, że port USB nie jest w stanie w pełni spełnić wymagań takich urządzeń i dlatego port eSATA staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Ponieważ złącze eSATA nie zapewnia przesyłu energii potrzebnej do działania urządzeń zewnętrznych, potrzebne jest dodatkowe źródło zasilania lub kabel USB. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania użytkownik nie tylko traci możliwość z korzystania z jednego z portów USB, ale zagraca biurko kolejnym kablem.

Aby zwiększyć wygodę pracy, firma MSI połączyła działanie portu USB i eSATA, tworząc port współdzielony, czyli Power eSATA. Port współdzielony dostarcza zasilanie urządzeniom eSATA, więc dodatkowe źródło energii czy kabel USB nie są już potrzebne. Ponadto, Power eSATA charakteryzuje się 8 razy szybszym przesyłaniem danych w porównaniu do możliwości portu USB.

 


MSI 790FX-GD70 oprócz obsługi technologii DrMOS i APS, jest pierwszą płytą z gniazdem AM3, wykorzystującą w pełni możliwości dysków Throttle eSATA firmy OCZ. Urządzenie to zapewnia szybszy transfer danych przy relatywnie małym koszcie. Jest to idealne rozwiązanie dla notebooków i desktopów o dużej wydajności, rozszerzając dostępną pamięć masową.

 


W przypadku notebooków miejsce na umieszczenie wejść i wyjść jest ograniczone, dlatego już w trakcie projektu zapada decyzja, czy notebook będzie wyposażony w port eSATA, czy też w dodatkowy port USB. MSI posiada w swojej ofercie wiele notebooków, które korzystają ze współdzielonego portu USB i eSATA, dzięki czemu użytkownicy mają do dyspozycji możliwości obu wejść. Notebooki MSI z serii Gaming z przyciskiem Turbo dla łatwego overclockingu oraz notebooki z serii Entertainment z ekranem w idealnych proporcjach 16:9 i technologią Cinema Pro zostały również wyposażone we współdzielony port USB i eSATA, aby praca z nimi była jeszcze wygodniejsza i wydajniejsza.
Źródło: MSI

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt