o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

6 grudnia 2008
Grzegorz Pietrzak

Ingram Micro Distribution GmbH uruchomiło polską wersję Ingram Micro Superstore, czyli rozwiązania e-commerce dla resellerów. Ingram Micro Superstore to możliwość „wynajmu“ sklepu on-line i oferowania na swoich stronach olbrzymiej grupy produktów od dystrybutora. Dzięki Superstore firma Ingram Micro chce ułatwić polskim resellerom dostęp do szybko rosnącego w Polsce segmentu handlu internetowego.
 

Aplikacja sklepu jest hostowana na serwerach dystrybutora i nie wymaga żadnych własnych dodatkowych inwestycji w sprzęt ani przestrzeń dyskową. Aktualizacje oprogramowania sklepu odbywają się również automatycznie i w sposób ciągły. Bez ponoszenia istotnych dodatkowych wydatków reseller zyskuje dodatkowe narzędzie sprzedaży w kanale, który z roku na rok przybiera na znaczeniu.

IM.superstore nie kieruje swojej oferty do klienta końcowego lecz daje wsparcie resellerom w ich biznesie prowadzonym w obszarze B2C i B2B. Dzięki sklepowi on-line reseller otrzymuje dostęp do tysięcy produktów z szerokiego portfolio dystrybutora i może dodatkowo sprawdzić w czasie rzeczywistym dostępność każdego z nich. Oczywiście możliwe jest też dodawanie do sklepu własnych produktów.

Sklep on-line jest w pełni niezależny, co oznacza, że reseller może dostosować wygląd, katalog produktów i cennik dokładnie do potrzeb swoich klientów.

Klient zamawia towar w Superstore u konkretnego resellera, do którego też dystrybutor dostarcza bezpośrednio zamówienie. W ten sposób pozwala na znaczne oszczędności na kosztach magazynowych. Możliwe jest również wybranie na życzenie usługi „Personalised Delivery“, w przypadku której towar trafia bezpośrednio z Ingram Micro do kupującego. Oczywiście także w tym wypadku może zostać opatrzony nazwą i logo tego resellera, u którego miała miejsce sprzedaż on-line.

 


Ingram Micro Superstore jest wysoko ocenianym, praktycznym narzędziem e-commerce, które zostało skrojone precyzyjnie na potrzeby resellerów. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii platforma Superstore działa z powodzeniem od 2001 roku, co umożliwiło jej znaczne dopracowanie.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt