o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

W środku srebrno i sportowo

Klapę podnosi się łatwo, choć użycie dwóch dłoni jest konieczne. Na górną część komputera trafiła kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 mln pikseli. Próżno szukać przy niej otworów wbudowanego mikrofonu – ten znalazł się w dolnej części laptopa. O działaniu kamery informuje niebieska dioda.

12,1-calowy ekran E200 to błyszczący panel o rozdzielczości WXGA (1280 na 800 punktów). Kąty widzenia obrazu w poziomie są bardzo dobre: sięgają około 160°. W pionie jest znacznie gorzej, szczególnie gdy patrzy się na ekran z góry.

Kolory pokazywane przez wyświetlacz LG są niezłe, a podświetlenie jest zaskakująco równomierne. Nie warto jednak oczekiwać „multimedialnego” cudu, bo wyświetlacz jest po prostu poprawny, a do większości stawianych przed nim zadań, czy to podczas pracy, czy podczas rozrywki, w zupełności wystarczający.

W sumie ekran zapewnia dziewięć stopni podświetlenia, przy czym przy najsłabszym podświetleniu najlepiej będzie pracować zupełnie po ciemku. Jednak niektórym użytkownikom i wtedy może wydawać się ono zbyt silne.

Dolną część komputera, w głównej mierze zajętą przez klawiaturę, zbudowano ze srebrnego plastiku o „samochodowej” fakturze, nawiązującej do wykładzin spotykanych w kabinach niektórych aut (nie jest to oczywiście skóra ani alcantara ;)).

Pod samym ekranem pojawiły się dwa głośniki schowane za nieciekawie zaprojektowaną i trochę tandetną kratką.

Klawiatura o czarnych klawiszach jest raczej wygodna. Działa bardzo cicho i ma średni skok. Często wykorzystywane klawisze, jak: Enter, Backspace, Shift, są wyraźnie większe od innych. Klawisze kierunkowe są przesunięte w dół, a we współpracy z klawiszem Fn mogą służyć do zmiany jasności podświetlenia ekranu lub zmiany głośności dźwięku.

Na klawiaturę trafił też przycisk z symbolem śmigiełka, za którego pomocą można sterować prędkością obrotową chowanych w komputerach E200 wentylatorów. Dzięki niemu można wybrać jedno z trzech ustawień, co skutkuje m.in. zmianą głośności systemu chłodzenia.

W korzystaniu z klawiatury pomagają miejsca na nadgarstki, których w komputerze LG nie jest za wiele.

Pod klawiaturą, mimo zastosowania szerokiego ekranu, zdecydowano się zainstalować płytkę dotykową niekompatybilnego z jego rozmiarami formatu 4:3 z pojedynczym klawiszem o podwójnym działaniu. Całość jest raczej niewielka. Przycisk i płytka są pokryte taką samą fakturą, jaką mają inne srebrne elementy E200. Mimo podobnego wyglądu płytka jest wyraźnie wydzielona.

Pomimo zastosowania pojedynczego przycisku posługiwanie się touchpadem jedną ręką nie sprawia problemu. Płytka działa precyzyjnie. Na jej prawym skraju oraz na dole można wywołać funkcje wirtualnych suwaków. Pozwalają one sprawniej, bez udziału myszy, przesuwać zawartość okien wyświetlanych na ekranie.

Po lewej stronie płytki pojawił się ostatni element wewnętrznej części E200. To mikrofon. Razem z kamerą i przeciętnymi głośnikami uniezależnia on amatorów komunikatorów internetowych od zewnętrznych urządzeń.

Pierwsze wrażenie, jakie robi cała konstrukcja, to... bardzo plastikowa forma. Wrażenie to ustępuje jednak, kiedy tylko zauważy się ciekawie skomponowane materiały, wnoszące trochę elegancji i jednocześnie dynamiki w nieskomplikowaną bryłę. Towarzyszy im niezły dobór interfejsów i kompaktowe wymiary nieźle spasowanej obudowy.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt