Stacja radiowa Live 95.5 używa sztucznej inteligencji zamiast żywej prezenterki
Live 95.5, stacja radiowa z Portland, używa oprogramowania do klonowania głosu i sztucznej inteligencji, aby stworzyć „AI Ashley”, która czasami przejmuje obowiązki tradycyjnej prezenterki Ashley Z.
Dylan Salisbury, dyrektor programowy w Live 95.5, mówi, że do klonowania głosu Ashley Z stacja korzysta ze sztucznej inteligencji firmy Futuri. Obecnie zespół kontroluje to, co robi AI Ashley, a aktualnie pełni ona rolę prowadzącej program w godzinach południowych.
Zauważył jednak, że stacja rozważa możliwość takiego jej użycia „gdzie A.I. Ashley staje się samodzielna i wybiera to, czego chce, a nie to, co mówi jej stacja.”
W tej chwili kontrolujemy to, co mówi – powiedział Salisbury.
Ostatecznie, z bardzo niewielką pomocą, będzie w stanie tworzyć treści samodzielnie.

Co prawdziwa Ashley sądzi o tej sztucznej inteligencji?
Jak więc czuje się prawdziwa Ashley po spotkaniu z nową wersją siebie samej, która nie jest robotem, nie je, nie śpi i nie wymaga wynagrodzenia? Nie czuje zagrożenia dla swojej posady?
Czuję się z tym dobrze, ponieważ AI Ashley nie zastępuje Ashley Z., tylko dodaje kolejne kreatywne sposoby, w których mogę zabawiać słuchaczy radia, co kocham robić – powiedziała prezenterka Ashley Z. w oświadczeniu przesłanym przez Live 95.5.
Jest to oczywiście trochę surrealistyczne (…) Ale jestem podekscytowana, że mogę być na czele tego postępu w naszej branży razem z ludźmi, którzy rozumieją wartość szacunku i maksymalnego wykorzystania talentu oraz chcą go wykorzystać dla dobra wszystkich – dodała.
Na koniec dnia, wszyscy kochamy radio i chcemy, aby się rozwijało. Pojawiła się ciekawa okazja, dlaczego więc nie powiedzieć tak i zobaczyć, co moja wersja AI w stanie osiągnąć, gdy będę pracować obok niej? – podsumowała prezenterka.
Źródło: OregonLive, Twitter

Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.