nowe technologie w biznesie

ITbiznes

Chcesz skontaktować się z naszą redakcją? Pisz na adres: redakcja@itbiznes.pl lub zadzwoń: 511 144 444

NEC dołącza do IBM

NEC dołączył do kierowanego przez IBM konsorcjum, którego celem jest opracowanie technologii produkcji układów w wymiarze 32 nm.

Do tej pory partnerami IBM byli Charted Semiconductor, Freescale, Infineon Technologies, Samsung, STMicroelectronics oraz Toshiba. 

Konsorcjum pracuje nad nowymi wymiarem produkcyjnym układów powstających w technologii CMOS. Według oczekiwań, przejście na niższy wymiar pozwoli na osiągnięcie wzrostu wydajności około 35% w porównaniu do układów produkowanych w 45 nm przy jednoczesnym zredukowaniu poboru energii o 50%.

NEC współpracuje już nad opracowanie technologii produkcji 45 oraz 32 nm z Toshibą. Rezultaty dotychczasowych badań zostaną przekazane konsorcjum. NEC liczy, że okażą się użyteczne także w pracach nad produkcją w wymiarze technologicznym 22 nm.

IBM pracuje już nad tym zagadnieniem z innymi partnerami: Advanced Micro Devices, Freescale, STMicroelectronics, Toshibą oraz College of Nanoscale Science and Engineering Uniwersytety Alabamy.

Prace nad technologią produkcji w wymiarze 32 nm prowadzi także Intel – korporacja zapowiada, że wprowadzenia pierwszych układów na rynek należy spodziewać się w drugiej połowie przyszłego roku.

Udostępnij artykuł
Link do udostępniania
Poprzedni artykuł

Quanta planuje przewrót na rynku?

Następny artykuł

Canonical inwestuje w usability

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj także