o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

16 września 2015
Michał Tomaszkiewicz

Dzięki wykorzystaniu Veeam Cloud Connect Integrated Solutions wprowadza ofertę backupu maszyn wirtualnych w chmurze – na razie na celowniku usługodawcy są duże przedsiębiorstwa, ale z biegiem czasu oferta ma być przedstawiana coraz mniejszym podmiotom. Co ważne – dane przechowywane są na terenie Polski.
 

Veeam Cloud Connect to jedna z funkcjonalności Veeam Availability Suite; aby móc skorzystać z oferty IS, należy wykorzystywać te oprogramowanie. Funkcja zapisywania kopii maszyn wirtualnych może być uruchomiona dosłownie kilkoma kliknięciami w panelu administratora.

Integrated Solutions to spółka należąca do Orange, nie powinno więc dziwić, że zabezpieczane dane trafiają do centrum danych operatora znajdującego się w Łodzi. Dzięki przechowywaniu kopii na terenie naszego kraju usługa może być rozważana przez podmioty zobligowane prawnie do utrzymywania danych wrażliwych w granicach naszego państwa.

Integrated Solutions zapewnia, że przesyłane i przechowywane backupy są zaszyfrowane, co zabezpiecza dane przed próbami podejrzenia. Wykonanie pierwszego backupu oznacza przesłanie całego obrazu maszyny wirtualnej; następne kopie uwzględniają tylko zaistniałe zmiany, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na transfer podczas przesyłania plików.

 

 Aby ułatwić rozpoczęcie korzystania z usługi, Integrated Solutions dopuszcza dostarczenie pierwszych kopii maszyn wirtualnych na nośniku fizycznym.

W razie potrzeby możliwe jest odtworzenie całych maszyn wirtualnych oraz wybranych plików maszyn, dysków twardych maszyn, a nawet plików systemu. Procedura wymaga tylko kilki kliknięć ze strony administratora.

IS stawia na elastyczność usługi – nie ma progu minimalnej liczby maszyn objętych Veeam Cloud Connect, a w razie zmiany liczby VM, które klienta chce zabezpieczyć, wystarczy podpisać aneks do umowy.

Integrated Solutions proponuje kontrakty na 24 miesiące; podczas trwania umowy klient płaci 40 złotych miesięcznie za każdą maszynę wirtualną, której kopia przechowywana jest w chmurze. 40 złotych to także koszt każdych 100 GB przestrzeni w chmurze – do cen należy doliczyć podatek VAT.

 W pierwszej fazie usługa oferowana będzie większym przedsiębiorstwom, w planach jest także udostępnienie możliwości oferowanych przez Veeam Cloud Connect mniejszym podmiotom. Docierać mają do nich lokalni integratorzy - IS identyfikuje przedsiębiorstwa z mniejszych miast i miejscowości jako głównych zainteresowanych backupem w chmurze - którzy mogliby odsprzedawać usługę IS jako własną. Do małych biznesów na masową skalę może dotrzeć Orange, oferując funkcje  Veeam Cloud Connect jako własną usługę dla firm.

 Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt