o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Podsumowanie

MSI Adora 24G jest na pewno ciekawym zamiennikiem tradycyjnego komputera stacjonarnego. Pozbywamy się skrzynki peceta, bo na biurku zostaje tylko „monitor”, w którym sprytnie ukryto komputerowe bebechy (procesor, dysk twardy, nośnik optyczny i tak dalej). Adora ma przyjemny dla oka design, jej konfiguracja jest nowoczesna, chociaż konstrukcja nie do końca przemyślana. Umieszczenie portów USB 3.0 z tyłu, pod nóżką, jeszcze skierowane ku dołowi (ku blatowi biurka) powoduje, że podłączenie jakichkolwiek akcesoriów jest naprawdę bardzo niewygodne.

MSI Adora 24G pulpit

Inny problem to dysk twardy w miejsce SSD. Przyzwyczailiśmy się już do pracy z komputerami z nośnikami SSD i gdy teraz trafia nam się maszyna z tradycyjnym dyskiem talerzowym, to taki sprzęt nas po prostu... irytuje niską "responsywnością". Rozumiemy jednak, że MSI musiał dokonać wyboru - albo niewielki SSD (najwyżej 120 GB), albo pojemny, choć wolny dysk twardy. Wybór padł na to drugie rozwiązanie, ale - powtarzamy - jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami SSD, nawet jeśli ilość miejsca na dane jest mniejsza (filmy zawsze można trzymać na zewnętrznym dysku twardym podłączanym przez USB).

 

MSI Adora 24G front

 

Adora niestety nie jest tania. 5 tysięcy złotych to kwota, która wystarczy na naprawdę silnego peceta (z monitorem) lub dobrej klasy laptopa. Żadne z tych rozwiązań nie jest jednak bezpośrednią konkurencją sprzętu od MSI. Pecet zajmuje więcej miejsca, konsumuje więcej energii elektrycznej i nie będzie miał dotykowego ekranu (chyba że zakupimy specjalny, dotykowy monitor). Laptop z kolei będzie miał przede wszystkim mniejszy ekran, w dodatku niżej osadzony, więc nie zapewni tak wysokiego komfortu pracy "przy biurku", jak Adora.

Gdy zatem zastanowimy się nad sensem istnienia takiego sprzętu jak Adora, to tak - zdecydowanie konstrukcja typu All-in-One nam się podoba i, jak to prognozują specjaliści, też wierzymy, że w przyszłości takie rozwiązania zastąpią tradycyjne pecety schowane w dedykowanych skrzynkach.
Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt