o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

10 maja 2013
Marcin Kaczmarek

Microsoft będzie pracował nad Windows 8 oraz Windows RT, by dostosować oba systemy do rynku oraz oczekiwań klientów. Narzekają nie tylko użytkownicy komputerów, ale cała branża IT. Windows 8 został skrytykowany m.in. przez IDC za niewygodny interfejs Metro oraz brak przycisku Start, a Dell ostrzegał, że Windows RT będzie irytować nieświadomych użytkowników swoją "ukrytą funkcją", którą jest brak zgodności z aplikacjami x86. Naprawienie tych błędów jest o tyle istotne, że Microsoft chwali się sprzedażą 100 milionów licencji. Stały wzrost tej liczby oznacza rosnącą masę niezadowolonych użytkowników.

 

Tami Reller, szefowa marketingu Microsoft Windows w wywiadzie dla Financial Times przyznała, że użytkownicy mają problemy z nowym interfejsem Windows. Dlatego aktualizacja Windows 8.1 uwzględni sposób, w jaki korzystają oni z systemu. Nieoficjalnie mówi się o powrocie menu Start, a także możliwości ustawienia klasycznego pulpitu jako domyślnego interfejsu Windows. Aktualizacja będzie testowana prawdopodobnie już od czerwca, a oficjalne dostępna pod koniec roku. Microsoft podkreśla, że nie zamierza rezygnować z interfejsu Metro, będzie kontynuować rozwój wspólnego systemu dla pecetów i tabletów.

Jak ostrzegało wielu fachowców, ogromny problem powstał także wokół Windows RT, który nie jest zgodny z jakąkolwiek inną poprzednią wersją Windows, do czego Microsoft przyzwyczaił użytkowników przez długie lata. Co z tego, że system ma pakiet Microsoft Office, skoro nie można uruchamiać innych znanych aplikacji? Julie Larson-Green, wiceszefowa działu Windows w Microsoft przyznała na konferencji Wired Business, że użytkownicy nie zrozumieli idei systemu Windows RT, a firma ma wiele do zrobienia, by to wyjaśnić. Inna nazwa systemu i interfejs odmienny od "pecetowego" mógłby spowodować, że problem w ogóle się nie pojawi. Teraz porzebne będą duże środki, żeby odkręcić całe zamieszanie.
Źródło: własne

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt