o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

21 stycznia 2013
Marcin Kaczmarek

Na konferencji Open Compute Summit szef sprzętowego działu projektowego Facebooka przedstawił specyfikację Common Slot. Rozwiązanie ma umożliwić instalację różnego rodzaju procesorów w jednym serwerze, nawet jeśli będą one pochodziły od różnych producentów. Obecnie wszystkie interfejsy, np. DDR czy Ethernet, są ustandaryzowane – to samo można zrobić z procesorami.

 
Specyfikacja Common Slot zakłada użycie gniazda PCI Express x8 ze zmodyfikowanym wyprowadzeniem styków. Nietrudno wyobrazić sobie, jaką elastyczność i skalowalność zaoferują takie rozwiązania.

Common Slot

Common Slot - gniazdo będące wspólnym interfejsem dla procesorów ARM, x86 i innych.

Common Slot

Procesor Applied X-Gene ARM z interfejsem Common Slot.

Common Slot

Płyta główna z gniazdami Common Slot, a w nich procesory Intela i Applied Micro.
Przeczytaj również...
Suku (2013-01-24 08:33:03)
Interesuje mnie to S.A., CEO
#1
IMHO od dawna wiadomo że rynek PC jest częściowo tak samo hamowany jak rynek automotive, telefonów i innego sprzętu RTV.
Tak jak w samochodach działają działy planowania usterek, bo 'albo wyserwisujesz w ASO za kupę kasy, albo kupisz nowe za kupę kasy!', tak w każdym innym rynku działa zasada: jeden pin, nowy socket, nowa płyta. It's not a bug, it's a feature działa teraz w krainie sprzętu :P
Daniel Kukieła (2013-01-30 18:55:51)
PCLab.pl, Developer
#2
To by było fajne rozwiązanie nie tylko do serwerów ale i komputerów PC. Z chęcią sam zobaczył bym jak działa system operacyjny z tak rożnymi procesorami.
Marcin Kaczmarek (2013-01-30 21:53:38)
ITbiznes.pl, redaktor
#3
Nie wiem jak to będzie działać, ale przypuszczam, że jest to środowisko typowo wirtualne. Tzn. na 10 różnych procesorach można puścić 20 różnych systemów i działają one sobie na tych ukłach, pod które zostały skompilowane. Obiecująco to wygląda, tylko czy producenci sprzętu to łykną?
Suku (2013-01-31 09:53:35)
Interesuje mnie to S.A., CEO
#4
producenci sprzętu są mocno powiązani z producentami oprogramowania. Wszystko tak naprawdę zależy od 'grubasów' jak HP czy IBM. Bez ich wsparcia będzie wszystko gdzieś na marginesie.

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt