o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

7 sierpnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Motorola poinformowała, że jej oddział Home & Networks Mobility został wybrany przez firmę INFO TV FM do zaprojektowania i wdrożenia sieci mobilnej telewizji w Polsce. Będzie ona zainstalowana w Warszawie i 9 innych miastach na terenie Polski do końca 2009 roku, zgodnie z warunkami wynikającymi z decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej rezerwacji częstotliwości. Współpraca obejmuje również finansowanie.
 

System firmy Motorola składa się z w pełni sprawdzonych i zintegrowanych, najwyższej klasy komponentów, opartych na standardach DVB-H i OMA BCAST. Rozwiązanie wykorzystuje szerokie kompetencje Motoroli w zakresie projektowania, instalacji i integracji tego typu rozwiązań.

INFO TV FM będzie hurtowym dostawcą usług telewizji mobilnej oraz radiowych na terenie Polski. Dzięki tym usługom, operatorzy detaliczni będą mieli możliwość zaoferowania swoim klientom elastycznych, mobilnych usług medialnych, które staną się nowym źródłem przychodów.

 


- Po raz pierwszy usługi mobilnej telewizji DVB-H będą dostępne w Polsce. Umożliwią one operatorom detalicznym stworzenie nowoczesnych usług multimedialnych oraz dostęp do nowych źródeł przychodów - stwierdził Zbigniew Gumuliński, prezes zarządu INFO TV FM. - Udział Motoroli obejmie nie tylko dostawę najnowocześniejszych urządzeń, ale również integrację systemu. Pozwoli to nam na zaoferowanie najnowocześniejszych usług i jednocześnie wywiązanie się ze zobowiązań, które nakłada na nas decyzja rezerwacyjna w zakresie terminów uruchomienia usługi - dodał.

- Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do wdrożenia w Polsce technologii telewizji mobilnej. Wieloletnie doświadczenie Motoroli w zakresie zarówno transmisji wideo, jak i technologii bezprzewodowych sprawia, że nasze rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne dla operatorów takich jak INFO TV FM - powiedział Joe Cozzolino, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający działu Home & Networks Mobility w Motorola EMEA. - Mamy nadzieję, że nie tylko rozpoczynamy długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi firmami, ale również, że sukces rynkowy naszego projektu ułatwi wdrożenie podobnych projektów na całym świecie - dodał.
Źródło: Motorola

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt