o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

8 listopada 2008
Grzegorz Pietrzak

Firma AVM wprowadziła na rynek swój router nowej generacji - FRITZ!Box Fon WLAN 7270. Najnowszy model FRITZ!Box oferuje w jednym urządzeniu niespotykaną dotychczas różnorodność dla połączenia DSL. Obsługa Draft-N zapewnia optymalną transmisję danych, dźwięku i filmów. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 to pierwsze urządzenie, które oprócz slotów analogowych i ISDN ma również wbudowaną stację bazową DECT. Bogate funkcje oprogramowania: faks, automatyczna sekretarka czy VPN, oferują różnorodne możliwości zastosowania urządzenia. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 obsługuje łącza ADSL zarówno w standardzie Annex A jak i Annex B.
 

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 otwiera zupełnie nową klasę routerów i - dzięki wydajnemu procesorowi - dostarcza platformę dla sieciowych aplikacji takich jak IP-TV, video na żądanie (Video-on-Demand) i streaming muzyki. Urządzenie umożliwia podłączenie zarówno telefonów analogowych, ISDN jak i telefonów bezprzewodowych, dzięki czemu każdy użytkownik może rozmawiać za pośrednictwem telefonii internetowej czy tradycyjnej z użyciem swojego ulubionego telefonu.

Zintegrowany modem DSL, cztery porty LAN i bezprzewodowe łącze odpowiadające szkicowi standardu WLAN N (Draft 2.0) pozwalają na podłączenie do domowej sieci i do internetu wszystkich komputerów i urządzeń multimedialnych. Nowy FRITZ!Box oferuje wewnętrzne zarządzanie szerokością pasma dla równoległych aplikacji, takich jak VoIP i streaming video HD. Port USB 2.0 routera i zintegrowany serwer multimediów pozwalają nie tylko współdzielić pliki w sieci lokalnej, ale także odtwarzać je nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Nowy FRITZ!Box Fon WLAN 7270 może być używany w Polsce z usługami dowolnego operatora internetowego, obsługuje łącza ADSL zarówno standardzie Annex A jak i Annex B. Ponadto interfejs WAN Ethernet umożliwia współpracę z modemami kablowymi i sieciami LAN.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 umożliwia bezprzewodowe połączenia Draft-N, które są idealne dla jednoczesnej transmisji danych, dźwięku i pakietów multimedialnych i które wspierają transfer danych do 300 Mbit/s. Zastosowanie kilku anten z technologią MIMO (Multiple Input Multiple Output) znacząco poszerza zasięg sieci bezprzewodowej i zwiększa jej przepustowość. Router WLAN obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. Pasmo 5 GHz oferuje wiekszą odporność na zakłócenia co jest istotną zaletą przy transmisji treści audio-video. FRITZ!Box ma już fabrycznie włączone szyfrowanie WPA/WPA2, dzięki czemu nasza sieć jest bezpieczna od momentu podłączenia urządzenia. Połączenie z siecią WLAN może być włączane i wyłączane automatycznie albo manualnie, za pomocą przycisku. Zastosowany tryb Eco WLAN optymalizuje moc wyjściową, nawet wtedy, kiedy urządzenie jest w użyciu.

Router umożliwia łatwe i komfortowe telefonowanie, zarówno przez internet jak i przez linię tradycyjną. Do urządzenia można podłączyć już posiadane telefony. Dzięki nowej zintegrowanej stacji bazowej DECT możliwe są także bezprzewodowe połączenia. Do bazy można podłączyć nawet sześć mobilnych urządzeń i każdemu z nich przypisać własny numer oraz własną automatyczną sekretarkę. Za pomocą jednego przycisku, łatwo i szybko można połączyć zestaw DECT z FRITZ!Box. DECT pozwala na trzy równoczesne bezprzewodowe rozmowy. Router jest już przygotowany do pierwszej fazy nowego bezprzewodowego standardu DECT (CAT-iq), który oferuje między innymi znacznie lepszą jakość głosu podczas bezprzewodowych połączeń. W przyszłości, nowe standardy transmisji głosu dla telefonii w jakości HD (High Definition) umożliwią kompletnie nową jakość dźwięku nawet dla połączeń telefonicznych przez internet. Użycie ważnych i znanych z telefonii ISDN funkcji, takich jak oczekiwanie na połączenie, przekierowanie czy trójstronne połączenia konferencyjne, jest w przypadku nowego produktu firmy AVM intuicyjne zarówno dla połączeń telefonicznych przez internet, jak i po linii tradycyjnej.

Urządzenie oferuje bogate oprogramowanie, które zawiera między innymi zintegrowaną automatyczną sekretarkę, faks, książkę telefoniczną, budzik, firewall, ochronę rodzicielską, VPN, WLAN timer oraz automatyczny dobór najlepszego kanału WLAN. Od samego początku opracowywania routera firma AVM skoncentrowała się na mniejszym zużyciu energii. Zastosowany w urządzeniu tryb Eco redukuje znacząco zużycie energii: urządzenie spełnia rekomendację Komisji Europejskiej dotyczącą efektywności energetycznej urządzeń szerokopasmowych.

 


Wielofunkcyjny router FRITZ!Box Fon WLAN 7270 już można znaleźć na półkach sklepowych. Sugerowana cena detaliczna wynosi 249 euro.

Urządzenie objęte jest pięcioletnią gwarancją producenta oraz darmowym wsparciem technicznym i aktualizacjami.Źródło: PRowokacja

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt