Sprzęt do średniej firmy: drukarki Epson EcoTank L6580 i WorkForce Pro WF-M5799DWF oraz projektor Epson EB-L200F
Małe lub średnie firmy poszukują rozwiązań o wysokiej wydajności, niskim koszcie eksploatacji i długim okresie gwarancyjnym. Warunki te spełniają trzy urządzenia Epson, które zaprezentowaliśmy w naszym programie na antenie Biznes24: drukarki Epson EcoTank L6580 i WorkForce Pro WF-M5799DWF oraz projektor laserowy Epson EB-L200F.
Epson EcoTank L6580 – 1 grosz za stronę A4
Epson EcoTank L6580 to kolejny model drukarki atramentowej z rodziny EcoTank, który przetestowaliśmy w naszej redakcji. Wcześniej prezentowaliśmy drukarki EcoTank L6170 oraz L15160. Model L6580 to sprzęt przeznaczony do pracy w środowiskach o zwiększonym obciążeniu – nawet 66 tys. stron miesięcznie (czyli 132 ryzy papieru).
Jak w przypadku całej rodziny EcoTank, także L6580 pozwala na bardzo duże obniżenie kosztów wydruków – do około 1 grosza za stronę A4 w czerni i nieco ponad 2 groszy za stronę w kolorze. Sprzęt ponadto drukować z szybkością nawet 25 stron na minutę, czyli wydajnością dorównuje urządzeniom laserowym. Obsługę ułatwia wbudowany, dotykowy ekran LCD.
Epson EcoTank L6580 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, więc prócz samej drukarki ma też wbudowany skaner z podajnikiem papieru i funkcją skanowania dwustronnego. Skanowanie może się odbywać z szybkością 27 stron A4 na minutę. Podajnik mieści 50 arkuszy.
Sprzęt ma z przodu dwa podajniki na papier o łącznej pojemności 500 arkuszy A4, co znacznie redukuje częstotliwość uzupełniania papieru, ponadto pozwala na stosowanie papieru o różnej gramaturze w podajniku pierwszym i podajniku drugim. Dodatkowy, trzeci podajnik na arkusze o dużej gramaturze znajduje się z tyłu urządzenia.
Epson EcoTank L6580 kosztuje około 6500 złotych, a po rejestracji na stronie właściciel sprzętu może wydłużyć okres gwarancji do trzech lat.
Epson WorkForce Pro WF-M5799DWF – 40 tys. stron bez uzupełniania atramentu
Epson WorkForce Pro WF-M5799DWF to drukarka atramentowa stworzona jako alternatywa dla drukarek laserowych. Drukuje tylko na czarno-biało, ale jej unikatową cechą jest wbudowany niezwykle pojemny pojemnik na atrament (ma postać specjalnej torby, w której mieści się około jednego litra tuszu). Dzięki temu urządzenie jest w stanie wydrukować nawet 40 tysięcy stron A4 bez konieczności uzupełniania materiałów eksploatacyjnych!
Urządzenie kosztuje w sklepach już od 2300 złotych.
Projektor laserowy Epson EB-L200F
Wreszcie trzecie urządzenie to projektor laserowy Epson EB-L200F. Sprzęt zapewnia bardzo wysoką jasność obrazu – aż 4500 lumenów, co pozwala wyświetlać wyraźny i czytelny obraz nawet w jasnym pomieszczeniu za dnia. Producent zapewnia, że moduł laserowy zapewnia bardzo wysoką żywotność – nawet 20 tys. godzin, co oznacza, że urządzenie powinno działać znacznie dłużej niż typowe projektory z lampami UHP (żywotność takich lamp jest nawet 10-krotnie niższa).
Epson EB-L200F ma bogaty zestaw złącz, ale pozwala także wyświetlać obraz odbierany bezprzewodowo – dzięki Wi-Fi Direct, ale także Miracast, co pozwala realizować projekcje bezpośrednio na przykład ze smartfona.
Projektor kosztuje około 8000 zł.
Materiał powstał we współpracy z firmą Epson
Dziennikarz komputerowy od 1994 roku. Właściciel i redaktor naczelny portalu ITbiznes; prowadzący magazyn ITbiznes na antenie kanału telewizyjnego Biznes24; gospodarz programu poradnikowego „Cyfrowy Niezbędnik” na antenie kanału telewizyjnego Antena HD; gospodarz podcastów Elektrycznie Tematyczni o samochodach elektrycznych oraz Zrozumieć AI o sztucznej inteligencji. Współprowadzący podcast ITbiznes o technologiach w biznesie. Twórca bloga o pasjach Fabryka Pasji. Założyciel, redaktor naczelny i były właściciel portalu PCLab.pl. Założyciel i były redaktor naczelny serwisów AGDLab.pl, Softonet.pl. Były redaktor naczelny serwisów PC.com.pl i Technowinki.onet.pl.