nowe technologie w biznesie

ITbiznes

Chcesz skontaktować się z naszą redakcją? Pisz na adres: redakcja@itbiznes.pl lub zadzwoń: 511 144 444

TP ma się czego bać

Era Domowa i Era Firmowa – dwie nowe usługi Ery, które łączą mobilność telefonii komórkowej ze stawkami znanymi z telefonii stacjonarnej.
Założenie jest proste. Karta SIM zamiast numeru komórkowego ma przyporządkowany numer stacjonarny. Z telefonu dzwoni się jak ze stacjonarnego; osoby łączące się z użytkownikiem usługi Ery także płacą za połączenie na telefon stacjonarny. Stacjonarna komórka fukcjonuje w promieniu około 500 metrów od miejsca aktywacji.

Aktywacji usługi dokonuje się poprzez połączenie z BOA Ery. Jeżeli adres abonenta zgadza się ze strefą, z którego dokonano połączenia, usługa jest aktywowana. Otrzymany numer telefoniczny jest zgodny z normą numeracji stacjonarnej, czyli przykładowo 0 22 xxx xx xx.

Era Domowa adresowana jest do klientów indywidualnych. Istnieją dwa warianty usługi, z możliwością wyboru czy podpisując umowę klient chce jednocześnie otrzymać aparat telefoniczny, czy też zależy mu tylko na numerze telefonu. W zależności od opcji, abonament miesięczny w Erze Domowej wynosi 30 lub 25 złotych. Dla osób związanych już z Erą operator obniża opłatę o 5 zł.


era domowa zasieg

W ramach abonamentu klient otrzymuje 60 minut rozmów. Te rozliczane są w interwałach trzyminutowych. Po wyczerpaniu minut wliczonych w abonament obowiązują stawki 35 groszy za trzy minuty połączenia na telefon stacjonarny oraz 60 gr za minutę w wypadku połączenia z siecią komórkową. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

W standardzie dostępna jest poczta głosowa i przekierowania do niej, prezentacja numeru rozmówcy (CLIP), ukrywanie prezentacji własnego numeru (CLIR), zastrzeżenie numeru oraz SMS głosowy. Lista telefonów dostepnych w promocji znajduje się tutaj. Do podpisania umowy wystarcza dowód osobisty w wypadku aktualnych abonentów Ery lub dowód osobisty wraz jednym z wybranych dokumentów: legitymacją studencką, zaświadczeniem o zatrudnieniu lub kartą kredytową dla klientów spoza sieci Ery.

Era Firmowa to usługa skierowana dla przedsiębiorstw. Działa na identycznych zasadach jak Era Domowa, inne są tylko opłaty i zasady ich naliczania. W ramach usługi Era oferuje bezpłatne naliczanie sekundowe, bezpłatną pocztę głosową, bezpłatną identyfikację rozmówcy, ukrywanie prezentacji własnego numeru, zastrzeżenie numeru oraz SMS głosowy.

Era przygotowała dwie taryfy: Era Firmowa 10 oraz Era Firmowa 85, dostępne z telefonem lub bez.


era firmowa cennik

Lista telefonów dostępnych dla abonentów Ery Firmowej znajduje się tutaj.

Udostępnij artykuł
Link do udostępniania
Poprzedni artykuł

Matrox szykuje nowe GPU

Następny artykuł

Nie będzie swobody gospodarczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj także