PHOX ruszył. Usługa wynajmu smartfonów, nowych i odnowionych
Ruszyła nowa usługa pod marką PHOX, należąca do startupu 4RE. Umożliwia ona wynajem smartfonów Apple lub Samsung, na dowolny okres, bez opłaty początkowej, w stałej cenie od 99 do 289 zł miesięcznie, w zależności od modelu urządzenia. PHOX główny nacisk kładzie na wynajem smartfonów odnowionych, wspierając tym samym politykę gospodarki cyrkularnej, której celem jest ochrona środowiska i budowanie świadomości konsumentów, że gospodarka w obiegu zamkniętym jest istotna nie tylko dla naszej planety, ale pozwala także na wymierne oszczędności finansowe.
Jak zapewniają właściciele marki PHOX, czyli spółka 4RE, usługa jest jedyną tego typu na rynku. Jej wyróżnikiem jest gwarancja stałej, miesięcznej opłaty za wynajem smartfona, niezależnie od poziomu inflacji czy stóp procentowych. Klient może odstąpić od umowy w dowolnym momencie, nawet po miesiącu czy dwóch korzystania z urządzenia, po czym za darmo odesłać go do PHOX. Jedyny dodatkowy koszt, który będzie musiał ponieść przy zwrocie smartfona, dotyczy certyfikowanego czyszczenia pamięci (149 zł jednorazowo).
O spokój psychiczny dba również usługa darmowej naprawy uszkodzonego urządzenia. Stłuczony ekran, smartfon zalany kawą, uszkodzone gniazdo ładowania czy nieumyślnie wygięta obudowa – wszystkie te usterki klient może zgłosić do naprawy bez żadnych dodatkowych opłat i bez limitu kwotowego ceny usunięcia uszkodzenia. Są tylko dwa warunki: użytkownikowi przysługuje taka naprawa tylko raz w roku, a usterka może powstać jedynie nieumyślnie (celowe uszkodzenia nie będą naprawiane).
Na wynajmujących czeka kilkadziesiąt modeli smartfonów, na razie tylko dwóch producentów: Apple oraz Samsung. Wśród modeli, które można wynająć, znajdują się zarówno najnowsze Samsung Galaxy S23 Ultra czy iPhone 14 Pro Max, jak i odnowione urządzenia iPhone 8, iPhone 11 czy iPhone 12.
Modele odnowione to smartfony, z których ktoś wcześniej korzystał. Przed ponownym wprowadzeniem ich do obrotu poddawane są one gruntownej inspekcji. Usuwane są wszystkie ewentualne uszkodzenia, a w razie potrzeby wymieniany jest też akumulator. Klient otrzymuje urządzenie wyglądające niemal jak nowe, z tą różnicą, że zapakowane jest ono w opakowanie zastępcze PHOX. W pudełku znajduje się też kabel USB, igiełka do karty SIM, a także etui, a na ekranie znajduje się szybka ochronna.
W PHOX można wynająć sam smartfon, lub smartfon z kartą SIM i usługą dostarczoną przez operatora sieci Plus. Wszystkie urządzenia oferowane przez PHOX to modele z technologią 5G.
Zamiar PHOX był dość prosty: poluzować szelki klientom, dać im dużo więcej wolności, a tym samym oddać do dyspozycji ofertę, której nie ma nikt na rynku. Umożliwiamy wcześniejsze rozwiązanie umowy, choćby po jednym czy dwóch miesiącach użytkowania smartfonu. Chcemy też, by nasi klienci nie mieli obaw przed wyjęciem telefonu z kieszeni – jeśli nastąpi przypadkowe uszkodzenie, raz w roku mogą naprawić smartfon bez dodatkowych kosztów. Oferujemy stałą cenę najmu, bo rozumiemy, że poczucie stabilności kosztów ma dziś wyjątkowe znaczenie. Nie ma tu rat leasingu, nie ma ruchomych rat kredytu, jest tylko stała opłata, uzależniona od modelu smartfonu. Nasi klienci mogą skorzystać z normalnych usług telekomunikacyjnych z dostępem do 5G w każdym planie. Właśnie tak działa PHOX.
Piotr Kowalczyk, CFO w spółce 4RE
Partnerami usługi PHOX są firmy Digital Care, TransactionLink, Aion Bank, PayU, InPost oraz Plus. Inwestorem większościowym jest brazylijski fundusz inwestycyjny Monte Capital. Wraz z premierą usługi ruszyła kampania promocyjna pod hasłem przewodnim „What the PHOX!”, realizowana na platformach wideo i serwisach społecznościowych (YouTube, TikTok, Instagram, Facebook, platformy VOD).
Z pełną ofertą PHOX można się zapoznać na stronie phox.pl.
Dziennikarz komputerowy od 1994 roku. Właściciel i redaktor naczelny portalu ITbiznes; prowadzący magazyn ITbiznes na antenie kanału telewizyjnego Biznes24; gospodarz programu poradnikowego „Cyfrowy Niezbędnik” na antenie kanału telewizyjnego Antena HD; gospodarz podcastów Elektrycznie Tematyczni o samochodach elektrycznych oraz Zrozumieć AI o sztucznej inteligencji. Współprowadzący podcast ITbiznes o technologiach w biznesie. Twórca bloga o pasjach Fabryka Pasji. Założyciel, redaktor naczelny i były właściciel portalu PCLab.pl. Założyciel i były redaktor naczelny serwisów AGDLab.pl, Softonet.pl. Były redaktor naczelny serwisów PC.com.pl i Technowinki.onet.pl.