Sztuczna inteligencja ChatGPT zdała egzamin MBA
Nowe badania przeprowadzone przez profesora z University of Pennsylvania’s Wharton School wykazały, że sztuczna inteligencja ChatGPT jest w stanie zdać egzamin końcowy dla programu Master of Business Administration (MBA) tej szkoły. Profesor Christian Terwiesch, który jest autorem pracy badawczej, poinformował, że bot zdobył między B- i B na egzaminie.
Wynik ChatGPT pokazuje jego niezwykłą zdolność do automatyzacji niektórych umiejętności wysoko wynagradzanych pracowników, a zwłaszcza w zawodach preferowanych przez absolwentów MBA, w tym analityków, menedżerów i konsultantów. – pisze Terwiesch.
SI wykonała niesamowitą pracę na podstawowych pytaniach dotyczących zarządzania operacjami i analizy procesów, w tym tych, które są oparte na studiach przypadków – napisał Terwiesch w artykule.
Odpowiedzi bota były „doskonałe”.
ChatGPT jest nadzwyczaj dobry w modyfikowaniu swoich odpowiedzi w reakcji na sugestie człowieka – podsumował prof. Christian Terwiesch.
ChatGPT wykłada się na matematyce z poziomu 6 klasy
Wyniki były imponujące, ale Terwiesch zauważył, że sztuczna inteligencja „czasami popełnia zaskakujące błędy w stosunkowo prostych obliczeniach na poziomie 6 klasy”.
Obecna wersja ChatGPT nie jest w stanie odpowiedzieć na bardziej zaawansowane pytania dotyczące analizy procesów, nawet jeśli są one oparte na dość standardowych szablonach – dodał Terwiesch.
Dotyczy to przepływów procesów z wieloma produktami i problemów z efektami stochastycznymi, takimi jak zmienność popytu.
Mimo to, Terwiesch powiedział, że wyniki ChatGPT w teście mają „ważne implikacje dla edukacji w szkołach biznesowych, w tym potrzebę zmiany polityki egzaminacyjnej, projektowania programów nauczania koncentrujących się na współpracy między człowiekiem a SI, możliwości symulacji procesów decyzyjnych w świecie rzeczywistym, potrzebę nauczania kreatywnego rozwiązywania problemów, poprawę produktywności nauczania i inne.”
Źródło: NBC
Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.