Procesor Intel Core 12. generacji dla IoT na CES 2022
Nowe procesory Intel Core 12. generacji stworzone z myślą o internecie rzeczy (IoT) mają zwiększoną liczbę rdzeni i wydajność. Firma ma nadzieję, że docenią je klienci detaliczni, producenci, przemysł medyczny i zajmujący się bezpieczeństwem cyfrowym.
Procesor Intel Core 12. generacji dla IoT
Na targach CES 2022 firma Intel zaprezentowała procesory Intel Core 12. generacji (o nazwach kodowych Alder Lake S-series i H-series). Zapowiedziano je już kilka miesięcy temu.
Jest to pierwsza rodzina procesorów ulepszona tak, aby zapewnić wysoką wydajność w architekturze hybrydowej i aplikacjach internetu rzeczy (IoT).
„Procesory Intel Core 12. generacji umożliwiają naszym klientom wykonanie największego kroku w kierunku stworzenia świata definiowanego programowo na brzegu sieci – od udostępniania bogatych wrażeń wizualnych różnym klientom po obsługę obciążeń o różnej krytyczności na jednej platformie brzegowej” – powiedział John Healy, Wiceprezes Intel w Internet of Things Group i dyrektor generalny ds. zarządzania platformami i obsługą klientów.
Dzięki połączeniu nowej wydajnej architektury hybrydowej firmy Intel i technologii Intel 7,
rodzina procesorów Intel Core 12. generacji zapewnia kluczowe funkcje, które odróżniają ją od innych rozwiązań dostępnych dla odbiorców detalicznych, opieki zdrowotnej, produkcji i wideo.
Funkcje te to:
- Wysoka wydajność obliczeniowa i elastyczność dla większych obciążeń IoT.
- Przyspieszona sztuczna inteligencja i możliwości głębokiego uczenia się bez dodatkowego sprzętu.
- Wbudowana niezawodność warunków użytkowania.
- Ulepszone zintegrowane procesory graficzne obsługujące wyświetlacze 4K i 8K.
- Zabezpieczenia sprzętowe do ochrony przed atakiem podatnych urządzeń IoT.
- Silny ekosystem i społeczność open-source do obsługi wielu systemów operacyjnych, umożliwienie klientom IoT wyboru odpowiednich systemów operacyjnych dla ich docelowych aplikacji.
Seria Intel Alder Lake S
Procesory Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych przeznaczone dla IoT są do 1,36 razy szybsze w przypadku pracy w jednym wątku, do 1,35 razy w przypadku pracy wielowątkowej. Do 1,94 razy w przypadku wydajności graficznej i do 2.81 razy szybsza wydajność klasyfikacji obrazów poprzez GPU, w porównaniu z procesorami Intel Core 10. generacji.
Procesory Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych dla IoT mają wbudowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 770. Zbudowana jest ona przy wykorzystaniu architektury Intel Xe. Obsługuje wirtualizację wyświetlaczy i do czterech niezależnych monitorów. Obsługuje PCIe 5.0/PCIe 4.0, pamięć DDR5 i DDR4.
W połączeniu z funkcjami bezpieczeństwa i zarządzania oraz obsługą sztucznej inteligencji pomagają zwiększyć produktywność i obsługiwać przyszłe innowacje w aplikacjach IoT.
Jednostki SKU IoT oferują do 16 rdzeni i 24 wątki przy TDP od 35 W do 65 W.
Korzyści w wielu gałęziach przemysłu
Wspomniane procesory zapewniają korzyści w wielu gałęziach przemysłu:
- Klienci z sektora detalicznego, bankowego, hotelarskiego i edukacyjnego będą mogli poprawić konwergencję obciążenia, zwiększyć zysk z punktów sprzedaży i kiosków przez poprawę wrażeń z interaktywnego wyświetlania.
- Klienci zajmujący się produkcją przemysłową mogą lepiej wykorzystać komputery przemysłowe, serwery brzegowe, zaawansowane kontrolery, systemy wizyjne maszyn i zwirtualizowane platformy sterowania.
- Klienci opieki zdrowotnej będą mogli dostarczać zaawansowane obrazowanie ultrasonograficzne, wózki medyczne, endoskopy i brzegowe urządzenia kliniczne.
- Klienci zajmujący się bezpieczeństwem cyfrowym będą mogli uzyskać więcej wyników dzięki analizie AI danych z sieciowych rejestratorów wideo.
Źródło: Intel
Entuzjasta technologii IT, mobile, wearables. Freelancer, od lat w branży mediów IT/Mobile (CD-Action, NeXT, PC Format, CafePC.pl, Benchmark.pl, Mobility, Komputer Świat, Bezprawnik, Startupmag, IoTLab.pl) , były PRowiec (Sweex i Hannspree) i logistyk. Pasjonat jedzenia, gotowania, zdrowego odżywiania, wędrówek, jazdy na rowerze, książek, kina, opery, teatru i wielu innych.