Praca zdalna nie ma negatywnego wpływu na produktywność – badanie
Zespół naukowców z Texas A&M University School of Public Health przeprowadził nowe badanie, które wykazało, że praca zdalna może zwiększyć wydajność pracowników i jakość ich pracy – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w piątek przez tę instytucję.
Jest to szczególnie istotne w przypadku klęsk żywiołowych i innych zdarzeń, które prowadzą do zmiany miejsca pracy. W badaniu oceniano dane technologiczne pracowników przed, w trakcie i po huraganie Harvey. Badacze odkryli, że całkowite wykorzystanie komputerów spadło podczas huraganu, ale szybko wróciło do poziomu sprzed huraganu siedem miesięcy po zdarzeniu.
W przyszłości większy odsetek pracowników będzie zaangażowany w pracę związaną z technologią biurową – powiedział Mark Benden, dyrektor Centrum Ergonomii w A&M.
Prawie wszyscy pracownicy biorący udział w badaniu wrócili do poziomu wydajności sprzed huraganu Harvey. Jest to obecnie bardzo ważne przesłanie dla pracodawców, ponieważ toczą się ogólnokrajowe debaty na temat tego, czy praca zdalna będzie akceptowalnym ogólnie sposobem świadczenia pracy.
Urazy a praca zdalna
W badaniu wykroczono poza ocenę wydajności, aby zbadać przyczyny urazów w miejscu pracy. Stwierdzono, że pracownicy powinni robić regularne przerwy, aby uniknąć obrażeń w miejscu pracy.
Badania wykazały, że jeśli pracujesz w określony sposób, w określonym tempie i przez określony czas, istnieje większe prawdopodobieństwo, że doznasz urazu w wyniku tej pracy. Ale jeśli pracujesz trochę mniej, trochę rzadziej, robisz przerwy w pracy lub masz pewne inne cechy charakteru – takie jak postawa – to prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z pracą biurową jest mniejsze – powiedział Benden.
Benden posunął się nawet do tego, że zasugerował, by firmy zachęcały pracowników do robienia regularnych przerw i regenerowania sił przed zakończeniem dnia. To, jak przekonywał, przyczyniłoby się do powstania zdrowszej i bardziej zaradnej siły roboczej.
Ludzie, którzy robili zalecane przerwy, byli ogólnie bardziej produktywni. Wykonywali więcej zadań. Musimy się tego dowiedzieć o ludziach, musimy ich tego nauczyć, a następnie pomóc im to robić – powiedział.
Źródło: Interesting Engineering
Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.