Kickstarter PBC – platforma crowdfundingowa stawia na blockchain
Powstanie Kickstarter PBC, co oznacza, że najbardziej znana platforma crowdfundingowa stawia na blockchain, ogłaszając plany stworzenia protokołu Open Source.
Ponad rok temu w Polsce, Grecji i Słowenii wystartowały oficjalne, lokalne wersje platformy crowdfundingowej Kickstarter. Teraz platforma ogłasza, że rozpoczyna prace nad protokołem Open Source.
Kickstarter PBC – platforma crowdfundingowa stawia na blockchain
Kickstarter uruchamia nową platformę o nazwie Kickstarter PBC i chce być jedną z pierwszych tego typu organizacji. Firma ogłosiła również, że ustanawia „niezależne laboratorium zarządzania”, które będzie publikować badania i współpracować ze społecznością na temat zarządzania protokołem.
Tym krokiem Kickstarter składa zobowiązanie do bardziej otwartej, opartej na współpracy i zdecentralizowanej przyszłości. Protokół open source stworzy zdecentralizowaną wersję podstawowej funkcjonalności Kickstarter i będzie działał w publicznym łańcuchu bloków. Bedzie on dostępny dla współpracowników, niezależnych współtwórców, a nawet konkurentów Kickstarter z całego świata.
Kickstarter PBC ma otworzyć nowe możliwości dla realizacji kreatywnych projektów. W nadchodzących tygodniach zostanie opublikowana biała księga przedstawiająca technologię i plany dotyczące protokołu.
Kickstarter PBC – niezależne laboratorium zarządzania
Tworzone jest także niezależne laboratorium zarządzania, które początkowo będzie zaangażowane w nadzorowanie rozwoju zarządzania protokołem. Po drodze będzie publikować badania, dzielić się wiedzą i ogólnie starać się rozwijać zasoby zarządzania dla dobra wspólnego, poprzez otwarte angażowanie się w notorycznie trudne problemy i niezwykle ważne cele dobrego zarządzania.
Laboratorium będzie prowadzone przez Camille Canon, współzałożycielkę i ostatnio dyrektora wykonawczego Purpose Foundation (USA), organizacji zajmującej się opracowywaniem i skalowaniem alternatywnych modeli własności i zarządzania.
Kickstarter zdecydował się na platformę open source i blockchain Celo, która jest ujemna pod względem emisji dwutlenku węgla. Uznano ją za najlepszą pod względem technologicznym i społecznościowym, aby można było z jej pomocą zbudować protokół.
Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.
Źródło: Kickstarter
Entuzjasta technologii IT, mobile, wearables. Freelancer, od lat w branży mediów IT/Mobile (CD-Action, NeXT, PC Format, CafePC.pl, Benchmark.pl, Mobility, Komputer Świat, Bezprawnik, Startupmag, IoTLab.pl) , były PRowiec (Sweex i Hannspree) i logistyk. Pasjonat jedzenia, gotowania, zdrowego odżywiania, wędrówek, jazdy na rowerze, książek, kina, opery, teatru i wielu innych.