Elon Musk – praca zdalna w Tesli nie jest już możliwa
Jak donoszą Electrek i Bloomberg, Elon Musk zajął twarde stanowisko wobec swoich podwładnych pracujących w domu. W e-mailu wysłanym do kadry kierowniczej firmy z tematem „Praca zdalna nie jest już akceptowana”, Musk informuje, że pracownicy muszą spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo, w przeciwnym razie mogą „odejść z Tesli”.
Odpowiadając na zrzut ekranu z e-maila zamieszczonego na Twitterze, Musk nie zaprzeczył jego autentyczności i napisał, że każdy, kto nie zgadza się z polityką powrotu do biura, „powinien udawać, że pracuje gdzie indziej.
W swoim e-mailu Elon Musk dodał, że w pewnych okolicznościach byłby skłonny rozważyć prośby o pracę zdalną, ale wskazał, że takie prośby musiałyby być ekstraordynaryjne, aby zostały zatwierdzone. „Jeśli są szczególnie wyjątkowi pracownicy, dla których jest to niemożliwe, przejrzę i zatwierdzę te wyjątki bezpośrednio” – napisał. Praca przez 40 godzin na miejscu to „mniej niż wymagamy od pracowników fabryki”.
Elon Musk spał w fabryce Tesli
W kolejnym e-mailu, który udało się dostać portalowi Electrek, Musk stwierdził, że jego własna historia życia w fabryce Tesli była przyczyną przetrwania firmy.
Im jesteś wyżej na stanowisku, tym bardziej widoczna musi być twoja obecność. Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatnio wypuśiły świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu.
Po tym, jak globalna pandemia COVID-19 zmusiła wiele firm do szybkiego wprowadzenia zasad pracy zdalnej, wiele z nich zastanawia się teraz, w jaki sposób powinni sprowadzić swoich pracowników z powrotem do biura, a nawet czy w ogóle muszą to zrobić. Niektóre, takie jak Apple czy Intel, testują podejście hybrydowe, które polega na tym, że pracownicy przychodzą do biura tylko przez część tygodnia.
Twarda postawa Tesli sprawia, że jest wyjątkiem w tak zwanej „nowej normie”. „Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś” – napisał Musk.
Źródło: electrek
Miłośnik nowoczesnych technologii, głównie nowych rozwiązań IT. Redaktor w czasopismach Gambler, Enter, PC Kurier, Telecom Forum, Secret Service, Click!, Komputer Świat Gry, Play, GameRanking. Wiele lat spędził w branży tłumaczeniowej – głównie gier i programów użytkowych. W wolnych chwilach lata szybowcem, jeździ na rowerze i pochłania duże ilości książek.