Critical Infrastructure Defense Project uruchomiony przez Cloudflare, CrowdStrike i Ping Identity
Firmy Cloudflare, CrowdStrike i Ping Identity uruchomiły Critical Infrastructure Defense Project, aby zapewnić cyberbezpieczeństwo instytucjom i firmom związanym z infrastrukturą krytyczną. W tym także wspierającym Ukrainę w konflikcie wywołanym przez Rosję. Ma on przeciwdziałać hakerskim atakom odwetowym ze strony rosyjskich grup hakerskich, w tym też powiązanych z GRU.
Critical Infrastructure Defense Project uruchomiony przez Cloudflare, CrowdStrike i Ping Identity
Projekt Critical Infrastructure Defense Project uruchomiony przez Cloudflare, CrowdStrike i Ping Identity ma na celu wzmocnienie ochrony instytucji i przedsiębiorstw związanych z infrastrukturą krytyczną USA i zaprzyjaźnionych państw.
W ramach tego projektu wytypowane firmy i organizacje uzyskają możliwość nieodpłatnego korzystania z pełnego pakietu rozwiązań bezpieczeństwa Zero Trust (zerowe zaufanie) firmy Cloudflare.
CrowdStrike zapewni szeroki zestaw usług bezpieczeństwa punktów końcowych, aby laptopy, telefony i serwery były bezpieczne.
Ping Identity zapewni rozwiązania tożsamościowe, w tym uwierzytelnianie wieloskładnikowe, które są podstawą polityki bezpieczeństwa w każdej organizacji.
Współpraca z sektorem publicznym
Członkowie Critical Infrastructure Defense Project mają też współpracować z partnerami z sektora publicznego. Otrzymają oni łatwy do implementacji plan działania, który pozwoli firmom z dowolnej branży na wykorzystanie i wdrożenie krok po kroku środków bezpieczeństwa w celu obrony przed cyberatakami.
Zrzeszone w programie firmy zachęcają między innymi szpitale oraz przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne w Stanach Zjednoczonych, aby zgłaszały się do udziału w programie.
W oświadczeniu czytamy też, że – „Nasze zespoły są również zaangażowane w bezpośrednią współpracę z organizacjami w tych sektorach, aby wdrażanie było tak szybkie i bezbolesne, jak to tylko możliwe. W ramach tego projektu będziemy wprowadzać klientów na taki sam poziom usług, jak gdyby byli naszymi największymi płatnymi klientami. Wierzymy, że naszym obowiązkiem jest pomoc w zapewnieniu, że krytyczna infrastruktura kraju pozostanie online i dostępna w tym trudnym czasie. Przewidujemy, że w oparciu o to, czego dowiadujemy się w nadchodzących dniach, projekt obrony infrastruktury krytycznej może zostać rozszerzony na dodatkowe sektory i kraje. Mamy nadzieję, że prognozy odwetowych cyberataków się nie spełnią. Jeśli jednak tak się stanie, wiemy, że nasze rozwiązania mogą zmniejszyć ryzyko i jesteśmy gotowi do ich pełnego wdrożenia w celu ochrony naszej najbardziej krytycznej infrastruktury.”
Źródło: Cloudflare, CIDP
Entuzjasta technologii IT, mobile, wearables. Freelancer, od lat w branży mediów IT/Mobile (CD-Action, NeXT, PC Format, CafePC.pl, Benchmark.pl, Mobility, Komputer Świat, Bezprawnik, Startupmag, IoTLab.pl) , były PRowiec (Sweex i Hannspree) i logistyk. Pasjonat jedzenia, gotowania, zdrowego odżywiania, wędrówek, jazdy na rowerze, książek, kina, opery, teatru i wielu innych.