o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

15 grudnia 2015
Marcin Kaczmarek

Firma IBM otworzyła w Monachium swoją główną siedzibę poświęconą technologii Watson w rozwiązaniach typu Internet of Things (Internetu rzeczy). W szklanym biurowcu oferującym przeszło 67 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej pracę znajdzie ponad 1000 specjalistów – programistów, analityków i wizjonerów.

 

Szacuje się, że obecnie na świecie pracuje około 90 miliardów przedmiotów połączonych (ang. connected devices). To wszystkie te produkty, które zbierają informacje i mogą je przekazywać dalej do analizy poprzez internet. To oczywiście komputery i smartfony, ale także samochody, samoloty, ale także tak niewielkie przedmioty jak czujniki dymu, czujniki światła itd. Analitycy szacują, że liczba przedmiotów połączonych wzrośnie do ponad 200 miliardów w 2020 roku. Ilość informacji generowana przez te urządzenia jest niewyobrażalnie duża. Przykładowo, nowoczesny samochód połączony (ang. connected car) generuje ok. 350 MB danych na sekundę (zebranych z różnych czujników), a lecący samolot – aż 3,5 GB. Jeśli pomnożymy te dane przez liczbę różnych przedmiotów oraz przez czas, uzyskamy niewyobrażalne wręcz ilości danych.

HighLight Towers

Problemem jest nie tylko przetwarzanie i analiza tych danych, ale także wyciąganie z nich wniosków zrozumiałych dla ludzi. Rozwiązaniem mają być właśnie technologie poznawcze w ramach technologii Watson.

IBM zainwestował w nowe centrum Watson IoT blisko 3 miliardy Euro. To największa inwestycja IBM w Europie na przestrzeni ostatnich 20 lat. Pokazuje to, jak ważny jest trend Internet of Things oraz rozwijana przez IBM technologia Watson.

Na czele nowego oddziału stanie Harriet Green, która obejmie stanowisko General Manager Watson IoT.Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt