o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

1 września 2015
Michał Tomaszkiewicz

Wygląda na to, że Apple zaczęło bardzo poważnie traktować rynek biznesowy. Producent ogłosił właśnie rozpoczęcie współpracy z Cisco, mającej na celu lepsze zintegrowanie urządzeń iOS z sieciami Cisco oraz poprawienie działania aplikacji do pracy grupowej firmowanych przez sieciowego giganta.
 

Dokładne szczegóły porozumienia nie są znane. Z komunikatu prasowego Apple można się dowiedzieć, że korporacje będą pracować nad optymalizacją współdziałania swoich produktów pod kątem efektywności, niezawodności oraz wydajności.

Jednym z celów wymienionych w komunikacie jest zapewnienie bezproblemowego przełączenia się podczas korzystania z połączeń głosowych oraz video pomiędzy rozwiązaniami Cisco a iPhonem.

Mowa jest także o dostosowaniu urządzeń sieciowych Cisco do lepszej współpracy z iOS. Przedsiębiorstwa mają także zamiar rozwijać wspólnie narzędzie do pracy grupowej, takie jak Cisco Spark, Cisco Telepresence oraz Cisco WebEx, w celu „zdefiniowania na nowo zdalnych spotkań”.

 Cisco to kolejny gigant, który został zaproszony do współpracy z Apple. Wcześniej producentowi z Cupertino udało się pozyskać jako partnera IBM, który ma dostarczyć na iOS aplikacje biznesowe klasy enterprise.

Według przecieków, Apple pracuje podobno z ponad 40 podmiotami technologicznymi, by zwiększyć możliwości iPada oraz iPhona jako urządzeń biznesowych.

W plotkach często słyszy się także o zainicjowanym przez Apple (aczkolwiek nigdy nie potwierdzonego oficjalnie) Mobility Partner Program, mającym zwiększyć sprzedaż urządzeń iOS w biznesie dzięki odpowiedniej praktyce sprzedażowej.

Czy ktoś pamięta jeszcze batalie pomiędzy Cisco i Apple o prawa do nazwy iPhone?

 Źródło: ZDNet

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt