o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

17 stycznia 2014
Ernest Frankowski

Flagowy telefon Apple – iPhone 5S – jest już dostępny od pewnego czasu. W sieci można zatem przeczytać wiele tekstów i testów, w których autorzy na „oczach” Czytelnika „rozkładają” ten telefon na czynniki pierwsze. My chcemy zaproponować odrobinę inne spojrzenie na iPhone 5S. A dokładnie, chcemy odpowiedzieć na proste i bardzo ważne pytanie. Czy iPhone 5S nadaje się do korzystania w warunkach biznesowych? Chcemy sprawdzić telefon w typowych zastosowaniach profesjonalnych i w odpowiednim do tego otoczeniu informatyczno-organizacyjnym. 
 
Długi dzień zero

„Nowy” iPhone 5S będzie testowany, bez taryfy ulgowej, jako po prostu narzędzie prozaicznej, codziennej i wymagającej pracy biurowej. Z punktu widzenia celów tekstu istotne jest to, że informatycznie działamy w otoczeniu Windows (Czytelnik musi wiedzieć, że ilość „IT spamu”, który dostajemy i który informuje, że iOS nie jest kompatybilny w takim czy innym zakresie z MS Exchange bywa… przygnębiająca). A zatem, poczta, kalendarz, zadania itd. itp. to Exchange, komputery zaś to maszyny działające pod kontrolą Windows.

Rozpoczęcie zabawy, o przepraszam, pracy z iPhone 5S nie jest jednak takie proste. W warunkach większości firm na taki telefon trzeba będzie zapewne dość długo czekać. Zresztą, nic dziwnego. Reklama dźwignią handlu, więc w efekcie kolejka chętnych do tak, w odbiorze większości korpo-ludzi, dobrego urządzenia jest długa. Biorąc pod uwagę niejaki (wciąż) prestiż związany z urządzeniami Apple, bywa, że miejsce w tejże kolejce wyznacza często pozycja w firmowej kolejności dziobania. 

Załóżmy, że telefon wreszcie do nas dotarł. Zapewne biały (w biznesie trzeba stawiać na odpowiedzialną kolorystykę). 
Zanim przejdziemy do konfiguracji i oceny działania telefonu w środowisku profesjonalnym, przemyślmy raz jeszcze, czego oczekujemy od telefonu w pracy. Oczekiwania nie są wygórowane. Będą to: wygoda w codziennym użytkowaniu, niezawodność, łatwość pisania, dobry głośnik, relatywnie długi czas działania na baterii, łatwa i bezproblemowa konfiguracja oraz bezproblemowa  integracja z naszym otoczeniem informatycznym. Ujmując te wymagania lapidarnie, oczekujemy, że telefon będzie tak niezawodny i intuicyjny w obsłudze, że aż niezauważalny. Trochę dziwne oczekiwanie od takiego telefonu? Być może, ale to nie my wpadliśmy na pomysł, że iPhone może być narzędziem pracy. 


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt