o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Wrażenia z pracy

Adorę cechuje wydajność porównywalna z przyzwoitym laptopem. Mobilny, dwurdzeniowy procesor Core i5 co prawda nie może się równać ze swoim „stacjonarnym” odpowiednikiem, ale podczas typowej pracy biurowej różnice są praktycznie niedostrzegalne. Komputer nie zmuszał nas do czekania – wszystkie operacje wykonywał natychmiast.

Prócz układu graficznego wbudowanego w procesor, Adora ma też dodatkową kartę graficzną GeForce 740M, która pozwala na uruchomienie nawet dość wymagających graficznie gier. W najnowszym 3DMarku komputer osiągnął prawie 5400 punktów w teście Cloud Gate oraz nieco ponad 1000 punktów w teście Fire Strike. Nie są to rezultaty na miarę "maszyny do grania", ale Adora nie była też tworzona z myślą o wymagających graczach.

MSI Adora 24G wyniki w 3DMark

Najwolniejszym komponentem okazał się dysk twardy. Zdarzało się, że potrzebował chwili na „wyterkanie się”. Na co dzień we wszystkich komputerach, jakie mamy w redakcji, mamy już zainstalowane nośniki SSD i w ogromnym stopniu poprawiają one komfort pracy (i responsywność systemu). Szkoda, że testowany egzemplarz Adory wyposażony był w starego typu, talerzowy dysk HDD (w dodatku zainstalowano model laptopowy, 5400 RPM). Dostępna jest też konfiguracja komputera z SSD.

MSI Adora 24G z tyłu

Podczas pracy „biurowej” komputer był dość cichy. Pracy wentylatora nie było prawie słychać, a najbardziej hałasował właśnie dysk twardy. Wentylator wchodził na wyższe obroty i zaczynał już hałasować dopiero po uruchomieniu gry 3D. Emisja hałasu porównywalna jest z przeciętnym laptopem.

Adora typowo konsumuje około 50 W mocy. To wartości typowe dla laptopów, nieosiągalne dla tradycyjnego zestawu „pecet stacjonarny + monitor”. Najwyższa zanotowana przez nas wartość (właśnie w grze 3D) to 90 W. Adora wyraźnie może zatem obniżyć rachunki za prąd, zwłaszcza jeśli maszynami tego typu zastąpimy wszystkie komputery w firmie.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt