o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Adora z bliska

Front Adory jest raczej ascetyczny. Poniżej ekranu znajduje się jedynie srebrny, szeroki pasek z maskownicami, za którymi schowane są głośniki. Pośrodku logotyp MSI. Prócz tego żadnych przycisków, diod czy innych elementów odwracających uwagę. I bardzo dobrze.

MSI Adora 24G front

Na prawej krawędzi umieszczono napęd blu-ray (laptopowy, wysuwana tacka). Przyznamy, że nie używamy już z nośników optycznych, więc podczas testów z napędu nie skorzystaliśmy ani razu. Sprawdziliśmy jedynie, czy działa. Działa.

MSI Adora 24G prawy bok

Na lewej krawędzi znalazły się przyciski i kilka złącz. Jest więc włącznik (z wbudowaną diodą LED), przyciski głośności, czytnik kart SD i dwa złącza USB 2.0.

MSI Adora 24G lewy bok
MSI Adora 24G złącza na lewym boku

Pozostałe złącza znalazły się z tyłu obudowy, poniżej stopki. Są to cztery gniazda USB 3.0, wyjście słuchawkowe (mini-jack), wejście mikrofonowe, gniazdo zasilania, wejście HDMI, gniazdo sieci Gigabit Ethernet (RJ-45) i złącze anteny telewizyjnej. Adora zasilana jest przez zewnętrzny zasilacz, podobnie jak laptopy.

MSI Adora 24G tył
MSI Adora 24G zasilacz

I tu niestety musimy się przyczepić: powyższe gniazda umieszczono tak, że bardzo niewygodnie podłącza się do nich przewody. Pal licho złącze zasilania czy RJ-45, ale lokalizacja gniazd USB 3.0 w tym miejscu to po prostu nieporozumienie – zwłaszcza że na łatwo dostępnej, lewej krawędzi, znalazły się tylko złącza USB 2.0. USB mają to do siebie, że często podłączamy do nich (i odłączamy) przenośne nośniki danych, jak pendrive'y czy zewnętrzne dyski twarde. Jeśli korzystamy z nowoczesnych nośników USB 3.0, będziemy musieli każdorazowo „nurkować” za komputer, by podłączyć je do właściwych gniazd, co niestety w praktyce kończy się pochylaniem, odwracaniem lub unoszeniem całego komputera.

MSI Adora 24G złącza

Zdecydowanie konstruktorzy Adory powinni na bocznej krawędzi umieścić gniazda USB 3.0, a te 2.0 przenieść na spód komputera – mogą służyć do podłączenia np. odbiornika radiowego do myszy i klawiatury, albo do podłączenia drukarki lub skanera.

Podobnie na bocznej krawędzi widzielibyśmy złącza słuchawkowe i mikrofonowe. Gdy zajdzie potrzeba podłączenia słuchawek, znów trzeba będzie się gimnastykować. Niepotrzebnie.

Ponadto innych uwag do konstrukcji nie mamy.

Co w zestawie?

Nabywca otrzymuje kompletny zestaw, gotowy do pracy. Prócz samego komputera (z zasilaczem) w pudełku znalazła się też bezprzewodowa mysz i klawiatura. Są to raczej akcesoria z niższej półki – mysz jest mała i nieporęczna, klawiatura jest już typowa, ale klawisze dziwnie "sprężynowały". Trudno opisać wrażenia z pisania, dość powiedzieć, że nie było dla nas komfortowe.

MSI klawiatura i mysz

Dlatego po kilkudziesięciu minutach pracy na fabrycznym zestawie, odłączyliśmy go i przyłączyliśmy wyższej klasy akcesoria – klawiaturę Logitech Wireless Solar Keyboard K750 i mysz Logitech Performance MX. Od razu lepiej...

W pudełku znaleźliśmy też antenę telewizyjną (Adora ma wbudowany tuner telewizji DVB-T) i pilot zdalnego sterowania.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt