o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

30 sierpnia 2013
Michał Tomaszkiewicz

Niemiecki hoster wprowadza na polski rynek nowe usługi ułatwiające tworzenie i prowadzenie witryn. Oferta kierowana jest do małych i średnich firm.
 

Nowością jest możliwość korzystania z czterdziestu najpopularniejszych aplikacji – takich jak WordPress, Joomla!, Drupal, Typo3 czy Magento – w dwóch trybach: „safe” oraz „free”. W pierwszym z nich wszystkie prace związane z zarządzaniem oraz aktualizacją oprogramowania wykonywane są przez 1&1, czego ceną jest konieczność korzystania z nie zmienionego w stosunku do oferowanej dystrybucji kodu aplikacji.

Ograniczenie to nie jest tak bardzo uciążliwe, gdyż 1&1 umożliwia także instalowanie do wymienionych wyżej aplikacji wtyczek rozszerzających możliwości oprogramowania. Plug-iny wybiera się z listy.

Użytkownicy bardziej doświadczeni mogą korzystać z aplikacji w trybie „free”, w którym co prawda obowiązek zarządzania aplikacjami leży po ich stronie, mogą za to modyfikować kod rozwiązania i używać własnych wtyczek.

 1&1 zapewnia, że użytkownicy mogą w każdej chwili przełączyć się między trybami korzystania z aplikacji, także z opcji „free” na „safe”, chociaż wymagać to będzie w takim przypadku zrezygnowania z wszystkich niestandardowych rozwiązań.

Klienci hostera mogą także korzystać z usługi MyWebsite: katalogu gotowych stron www dla przedstawicieli poszczególnych branż, w których wystarczy wpisać własne dane teleadresowe, by móc zaistnieć w Internecie z profesjonalnie wyglądającą witryną, prostą strukturalnie witryną.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, korzystające z usługi MyWebsite, mogą wzbogacić swoją stronę o dodatkowe możliwości, korzystając z przygotowanych przez 1&1 Web Appsów, pozwalających na zintegrowanie wtyczki Skype, obsługę systemu płatności online itp.

 

 1&1 chwali się także wprowadzeniem Kreatora Stron Mobilnych – prostego narzędzia, za pomocą którego tworzone są przyjazne smartfonom i tabletom wersje witryn. Kreator nie wymaga żadnej wiedzy ze strony klienta i dokonuje konwersji automatycznie. Uwzględniane są wszystkie aktualizacje i zmiany wprowadzane na klasycznej stronie www.

Ciekawym rozwiązaniem jest także Centrum Social Media – narzędzie, które dokonuje translacji witryny na profil Facebook. Zachowywana jest szata graficzna, a także układ stron konwersowanej witryny. System automatycznie wprowadza na profil FB wszystkie zmiany dokonywane na witrynie. Centrum Social Media obsługuje także Twittera, w planach jest dalsze rozszerzanie funkcjonalności narzędzia.

Hoster przygotował nową propozycję także dla użytkowników ze stronami cieszącymi się większą popularnością i generujących większe obciążenie. W pakiecie Unlimited Plus 1&1 daje gwarancję przyporządkowania 2 GB pamięci operacyjnej.

 

 

 Wśród anonsowanych na konferencji z okazji 15-lecia działalności 1&1 nowości znalazła się także deklaracja objęcia wszystkich klientów miesięcznym okresem próbnym, w trakcie którego użytkownik może zrezygnować z usługi i otrzymać zwrot kosztów. Klientom przyznano także prawo do bezpłatnej, dowolnej zmiany pakietu hostingowego – także na tańszą opcję, z zastrzeżeniem, że downgrade można dokonać raz w miesiącu.

Klienci 1&1 mogą także liczyć na bezpośrednią pomoc techniczną – hoster obiecuje, że wystarczy zadzwonić na działającą non-stop infolinię, aby połączyć się ze specjalistami z poszczególnych dziedzin związanych z hostingiem oraz obsługą aplikacji.

1&1 przypomniał także o możliwości wstępnego zarezerwowania nowych domen TLD najwyższego poziomu, których ma być około 1400, z czego ogólnodostępnych około 700. Usługa jest  bezpłatna -  chwili, gdy wiadomo będą już szczegóły dotyczące daty wprowadzenia danej domeny oraz ustalony zostanie cennik, użytkownik ma otrzymać propozycję zakupu zamówionych domen.

Ceny pakietów hostingowych w 1&1 rozpoczynają się od 9,99 zł netto za miesiąc.Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt