o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

6 lutego 2013
Marcin Kaczmarek

IBM planuje wprowadzenie na rynek nowych serwerów Power Express 710, wycenianych znacznie niżej niż dotychczasowe maszyny z procesorami Power. Będą one przeznaczone na rynek małych i średnich firm, które potrzebują zaawansowanych technologii chmurowych (cloud computing) czy przetwarzania dużych ilości danych (big data). Ceny serwerów z tej serii mają się zaczynać już od 5947 dolarów. Dzięki nim firma ma skuteczniej konkurować z dostawcami takimi jak Dell, HP czy Oracle.

 

Rozwiązania o znaczeniu krytycznym tracą obecnie rynek na rzecz serwerów z procesorami Intela lub AMD, z systemami Windows i Linux. Dlatego duże rozwiązania też muszą być przystępne cenowo. Jednym z przykładów jest ujednolicenie płyt głównych dla procesorów Intela – układy Itanium w serwerach HP Integrity i Superdome będą montowane na tych samych płytach, co procesory Xeon.

Nowe maszyny IBM będą wykorzystywały wprowadzone w październiku 2012 procesory Power 7+. Każdy z nich, zależnie od wybranej opcji, może mieć od 4 do 16 rdzeni. Ponadto serwery będą oferowały część rozwiązań z superkomputera IBM Watson, jak obsługa języka naturalnego czy środowisko Hadoop.

IBM Power Express 710 oraz 730

IBM Power Express 710 oraz 730 w obudowie 2U

W obrębie serii Power Express mają się pojawić cztery rozwiązania 710, 720, 730 i 740 o różnej wielkości. Najmniejszy, jednoprocesorowy model 710 w obudowie 2U ma obsługiwać do 256 GB RAM i 5,4 TB przestrzeni dyskowej. Największy 740 w obudowie 4U lub stojącej ma obsługiwać 2 procesory, 512 GB RAM i do 7,2 TB przestrzeni dyskowej. Zostanie on wyposażony aż w 45 slotów PCI Express. Serwery mogą pracować pod kontrolą systemu IBM AIX, Red Hat Enterprise Linux 6.2 lub SuSE Linux Enterprise Server 11.

IBM Power Express 720 oraz 740

IBM Power Express 720 oraz 740 w obudowie stojącej lub 4U

Nowe maszyny IBM mają być dostępne jeszcze w lutym br.Źródło: X-bit Labs

Przeczytaj również...
Suku (2013-02-08 07:36:35)
Interesuje mnie to S.A., CEO
#1
To jak to będzie z tym Xeonem i Itanium na jednej płycie O.o Chyba jedenwzór, wymiar płyty czy tam część z peryferiami i ich rozkład, ale chipset chyba jeden nie może być? A jeśli tak to Intel tak zepsuje sobie opinie (niestety tylko to co najwyżej) ma runku desktop że coś. Przez naciąganie co generację na nowy chipset lub socket.

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt