o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

12 stycznia 2013
Paweł Pilarczyk
 

Szeroki wybór taśm

Drukarka drukuje etykiety na taśmach systemu Brother TZ o szerokości od 3,5 do 12 mm. Taśmy dostępne są w różnych kolorach (biały, żółty, zielony, niebieski, czarny) oraz z klejem utrudniającym oderwanie lub – przeciwnie – ułatwiającym szybkie pozbycie się etykiety, tak by ta nie pozostawiła po sobie śladu. Taśmy dobieramy wedle wymagań. Drukarkę do testów otrzymaliśmy w zestawie z taśmą 3,5 mm w kolorze żółtym oraz taśmą 12 mm w kolorze białym.

Kasetka biała

P-Touch 7100 działa zasilana z baterii (6 ogniw typu AAA), albo z dołączonego w zestawie zasilacza. Oczywiście znacznie wygodniejsza jest praca z bateriami, bo z urządzeniem możemy się łatwo przemieszczać do pomieszczeń, gdzie potrzebne będą nam etykiety (np. do serwerowni albo do garażu).

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta i praktycznie wszystkich jego funkcji można się nauczyć w kilkadziesiąt minut bez wspomagania się instrukcją obsługi. Najpierw wprowadzamy wymagany tekst (widzimy podgląd na wyświetlaczu), następnie wybieramy formatowanie tekstu (pełne znaki, sam obrys znaków, znaki rzucające cień, kursywa, tekst pogrubiony) plus ewentualne zdobienie (tekst w ramce z "drewna", tekst w ramce udającej cukierek itp.). A potem tylko wciskamy przycisk drukowania i etykietka po cichu wysuwa się u góry urządzenia. Na końcu wciskamy przycisk "gilotynki", który ostrym nożykiem odcina etykietkę. Wystarczy już tylko zerwać pasek ochronny, a etykietę możemy nalepić na kabel sieci Ethernet, szufladę z dokumentami, segregator, pudło ze starymi ubraniami, opakowanie z płytą CD, pendrive'a i tak dalej, i tak dalej.

Brother P-Touch 7100 wydrukowała etykietkę

Przykładowe etykiety

Brother P-Touch 7100 potrafi ponadto drukować tekst w dwóch linijkach, jak również ustalać szerokość etykiety na sztywno (niezależnie od długości tekstu). Możemy też wybrać z bazy jeden z kilku predefiniowanych rozmiarów etykiet – na kasetę VHS (ktoś ich jeszcze używa?), na taśmę miniDV, opakowanie CD/DVD itp.

Urządzenie obsługuje polskie znaki diakrytyczne. Możemy też wybrać jeden z kilkudziesięciu dodatkowych znaków specjalnych, jak niektóre symbole elektryczne, ikonki koperty, telefonu, komputera itp. Dzięki tym opcjom etykiety nie będą tylko nudnymi komunikatami tekstowymi.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt