o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

31 grudnia 2012
Marcin Kaczmarek

Kolejne fakty wskazują na to, że nowe systemy Microsoftu mogą nieco zaszkodzić branży komputerowej. Fujitsu twierdzi, że przez niski popyt na ten system spadnie sprzedaż komputerów - firma obniżyła właśnie prognozę z 7 mln do 6 mln sztuk (za rok obrachunkowy kończący się 31 marca 2013).

Niedawno jeden z dyrektorów firmy Dell wyraził niezadowolenie z powodu nazewnictwa nowych wersji Windows. Chodzi o system Windows RT na procesory ARM, na którym nie działają aplikacje przeznaczone dla Windows 8 i starszych wersji systemu. Może to prowadzić do dezorientacji klientów i ich niezadowolenia z zakupionych produktów.

Takie sygnały świadczą, warto zastanowić się dwa razy przez migracją do Windows 8. Tym bardziej, że na horyzoncie jest już Windows "Blue". Przecieki na temat tej kompilacji systemu pojawiły się ostatnio na jednym z tajwańskich blogów. Nie wiadomo, czy sprawa dotyczy pakietu poprawek do Windows 8, czy kolejnej wersji systemu (Windows 9), ale nie jest to istotne. Na pewno na obecnych użytkowników Windows 8 w przyszłym roku będą czekać jakieś niewiadome. Lepiej, niech inni sprawdzą je na sobie. 

 Źródło: Bloomberg, Australian Financial Review

Przeczytaj również...
Suku (2013-01-03 07:37:43)
Interesuje mnie to S.A., CEO
#1
Miałem CP, poleżała tydzień i nie wytrzymałem nerwowo ;) kiedy znajomy prosi o konfigurację nowego kompa i widzę 8 to już wiem że coś się dzieje.
Jak ktoś się uczy od nowa, zapewne jest mu to obojętne. Ale ktoś kto posiada 7 wcale chętnie się nie przesiądzie. Wszystko to co w 7 niby jest ale nazywa się znowu inaczej i należy tego szukać znowu gdzie indziej. To co wyszło w 7 jak w żadnym innym Win: klikamy klawisz Win i wpisujemy co szukamy. Rewelacyjnie działa, od aplikacji przez pliki i takie ustawienia z panelu jak zarządzanie komputerem czy dyskami. W 8 trzeba nie dość że szukać szukania, potem przeklikać kilka kategorii i szukać po innymi nazwami. Wcale nie jest szybciej.
A kiedy ludzie słyszą o przeciekach czegoś następnego, to nie ma co się dziwić że nie chcą znowu być betatesterami.

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt