o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

21 listopada 2011
Marcin Kaczmarek

MultiBank i mBank, we współpracy z Visa Europe, rozpoczynają pilotażwy program płatności zbliżeniowych dla posiadaczy smartfonów Apple. Rozwiązanie zostanie oparte na aplikacji płatności zbliżeniowych Visa Mobile. Wybrano iPhone, ponieważ statystyki pokazują, że w MultiBanku aż 35% wszystkich logowań realizowanych jest z telefonów Apple, a w mBanku jest to 20%.

 

W ramach testu płatności mobilnych NFC użytkownik otrzyma nakładkę (adapter) iCarte na smartfon. Może ona współpracować z iPhonem trzeciej i czwartej generacji. Umieszczenie aplikacji płatności zbliżeniowych Visa w module iCarte do telefonów iPhone'a to jedno z rozwiązań przystosowujących istniejące telefony do płatności mobilnych. Innym jest technologia wykorzystująca karty pamięci microSD stosowane w smartfonach. Docelowym rozwiązaniem jest aplikacja Visa Mobile dla telefonów z wbudowanym modułem NFC, która będzie bezpłatnie dostępna w App Store.

Dzięki nakładce lub oprogramowaniu, klienci będą mogli płacić we wszystkich punktach wyposażonych w terminale zbliżeniowe Visa. Obecnie takich terminali jest w Polsce ponad 35 tys., a do końca 2015 r. ich liczba ma sięgnąć 200 tys.

W pierwszym, trwającym trzy miesiące etapie pilotażu z usługi skorzystają przede wszystkim członkowie mRady, złożonej z klientów mBanku, oraz pracownicy obu banków. W drugim etapie do testowania rozwiązania zaproszone zostaną osoby, które wcześniej wezmą udział w konkursie ogłoszonym na stronach internetowych banków.

Banki nie podały, kiedy płatności zbliżeniowe będą dostępne dla wszystkich klientów oraz innych modeli smartfonów. Wiadomo jednak, że jednym z rozwiązań bazujących na NFC mają być płatności P2P (Person-to-Person).Źródło: MultiBank

Przeczytaj również...
Mariusz Plas (2011-11-30 21:49:37)
 
#1
nutka przyszłości i do tego zupełnie niepewna. spójrzcie na własne podwórko co robią polscy providerzy upaid, mpay, skycash i wielu innych. aktualnie chyba mPay jako jedyny notowany na giełdzie NC jest technologicznie gotowy na wprowadzenie o wiele ciekawszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań, co potwierdza jego udział na rynku.

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt