o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

24 października 2011
Marcin Kaczmarek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, EMC zwiększa wykorzystanie pamięci SSD w swoich produktach. Firma wprowadza nowe macierze z serii VNX w konfiguracji z dyskami SSD, a także dwa starsze modele w wersjach o podwyższonej przepustowości. Wg EMC koszty rozwiązania SSD w przeliczeniu na pojedynczą transakcję są o 80% niższe niż w przypadku zastosowania klasycznych dysków, bo do osiągnięcia porównywalnej wydajności potrzeba znacznie mniej pamięci flash.

 

Poprzednie macierze VNX5500 i VNX7500 mogły juz współpracować z SSD, które jednak były dostępne jedynie jako opcja. Nowe modele VNX550-F będą miały je w konfiguracji fabrycznej, będą także wyposażone w większą liczbę wnęk na SSD. Wcześniej maksymalna liczba dysków była ograniczona do 15, obecnie zwiększono ja do 25, a w celu dalszego zwiększania pojemności można dodać drugą obudowę na 25 dysków. Macierze VNX będą obsługiwać 2,5-calowe dyski SLC.

Ponadto tradycyjne modele VNX5500 oraz 7500 będą teraz dostępne z opcją podwyższonej przepustowości. Podwójny kontroler macierzy VNX7500 oferuje przepustowość na poziomie 14 GB/s, a w przypadku modelu VNX5500 jest to wartość rzędu 6,5 GB/s. Poprawienie parametrów stało się możliwe poprzez zwiększenie liczby modułów wejścia/wyjścia, a tym samym liczby ścieżek SAS między dyskami a kontrolerem RAID.

Ponadto oba modele VNX są dostępne teraz z dyskami SAS o pojemności 3 TB, co daje łączną pojemność 1,6 PB dla pojedynczej szafy. Dostępna jest także obudowa o wysokości 4U mieszcząca 60 dysków.

Firma EMC zapowiedziała także zakończenie dostaw urządzeń Clariion w styczniu przyszłego roku, wsparcie techniczne będzie świadczone jeszcze przez 5 lat.Źródło: Network World

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt