o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

5 sierpnia 2011
Marcin Kaczmarek

AirLive N.Power to router Wi-Fi oferujący moc wyjściową 2 watów, podczas gdy w większości routerów wynosi ona zaledwie 100 mW. To rozwiązanie dla szkół, hoteli, centrów handlowych czy publicznych hotspotów. Dzięki ogromnemu zasięgowi możliwe jest lepsze pokrycie sygnałem przy pomocy mniejszej liczby urządzeń, co obniża koszty instalacji.

 

Router N.Power oferuje moc wyjściową 2 W, jest też wyposażony w antenę 3 dBi. Dzięki temu jest w stanie pokryć swoim zasięgiem prawie dziesięciokrotnie większy obszar niż tradycyjne urządzenia tego typu. Podczas testów przeprowadzonych przez producenta na otwartej przestrzeni, odległość między dwoma urządzeniami wyposażonymi w fabrycznie zamontowane anteny wynosiła 2,6 km. W urządzeniu można zmieniać moc wyjściową, dzięki czemu można dostosować ją do aktualnych potrzeb.

N.Power jest zgodny ze standardami 802.11 b/g/n. Oferuje funkcje takie jak Virtual AP pozwalający na stworzenie czterech sieci Wi-Fi oraz kontrolę przepustowości. Może pracować w wielu trybach: jako router, punkt dostępowy, klient Wi-Fi, most oraz repeater. Wbudowany port PoE (12 V) pozwala na umiejscowienie urządzenia daleko od źródeł energii. N.Power pozwala też na podłączenie pendrive'a lub dysku twardego przez USB i dzielenie się plikami przez FTP. Sugerowana cena urządzenia to ok. 210 zł brutto.

Niestety, stosowanie takiego urządzenia w Polsce nie do końca jest zgodne z prawem. Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 6 sierpnia 2002, w paśmie 2,4 GHz bez zezwolenia wolno używać urządzeń o mocy promieniowania do 100 mW. Zatem to "tylko" kwestia zezwolenia.
Źródło: własne

Przeczytaj również...
Emko (2011-08-16 11:32:05)
 
#1
To prawda, że sygnał i zasięg są doskonałe. Kupiłem N.Powera nie tak dawno, początkowo byłem bardzo sceptyczny, ale po dwóch miechach użytkowania zmieniłem zdanie o 180 stopni :P Stabilna praca, łatwa konfiguracja, bezawaryjny.
Paweł Pilarczyk (2011-08-31 09:10:02)
ITbiznes.pl, redaktor naczelny
#2
Urządzenie przyjechało do naszej redakcji, więc niedługo opublikujemy jego recenzję!
alv (2012-09-04 16:00:31)
 
#3
Chyba źle szukam, bo nie znalazłem tej recenzji. Co do routera to nie wiem jak wrażenia Redakcji, ale mnie zaskoczył pozytywnie. Sprawdzali może Panowie te 2,6 km? Ja nie mam technicznej możliwości, ograniczyłem się do 500m i test wypadł pomyślnie.

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt