o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

26 lipca 2011
Marcin Kaczmarek

Do sprzedaży trafiły najnowsze przemysłowe kamery firmy Etrovision Technology. Nowe serie to EV8180, 8780, 8781 oraz 858x – kamery sieciowe typu box, do pracy na zewnątrz oraz kopułkowe. W ramach poszczególnych serii dostępne są urządzenia wyposażone w matryce o rozdzielczości do 5 Mpx, pozwalające rejestrować obraz Full HD z szybkością 30 kl./s.

 

Jednym z prostszych modeli jest Etrovision EV-8180F. Matryca 5 Mpix pozwala rejestrować obraz Full HD zakodowany m.in. z użyciem kodeka H.264. Zestaw funkcji obejmuje m.in. detekcję ruchu, powiadomienie o alarmie, tryb dzień/noc, do 4 stref prywatności na obrazie.

Model Etrovision EV-8580F to również kamera z matrycą 5 Mpix, ale o rozdzielczości 2592x1920 pikseli (10 kl./s) lub Full HD (30 kl./s). Ma metalową obudowę oraz specjalną, odporną na akty wandalizmu kopułkę. Może pracować w minimalnej temperaturze -25 stopni Celsjusza i przy minimalnym oświetleniu 0,1 lux. Pozwala ustawić do 8 stref obserwacji i do 4 stref prywatności na obrazie, ma dwukierunkowy port audio.

Kolejny model, Etrovision EV-8781F z matrycą 5 Mpix, również osiąga rozdzielczość obrazu 2592x1920 pikseli. Zestaw funkcji obejmuje m.in. detekcję twarzy i ruchu, osiem stref obserwacji, pracę w ciemności (wykorzystanie podświetlenia podczerwonego), pracę do -40 stopni Celsjusza (wbudowana grzałka), wejście/wyjście audio, gniazdo na karty SD do rejestracji obrazu w wypadku awarii sieci. Kamera jest wodoodporna, o klasie szczelności IP67.

Ceny nowych kamer, w zależności od typu i serii, wynoszą od 789 do 2930 zł netto. Wszystkie urządzenia Etrovision są zgodne standardem ONVIF, potwierdzającym ich poprawną współpracę z rejestratorami wideo. Wraz z nowymi kamerami pojawiło się także nowe oprogramowanie systemowe pozwalające wykorzystać funkcje urządzeń.

 Źródło: EPA Systemy

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt