o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

19 stycznia 2011
Michał Tomaszkiewicz

W ramach Programu "Masz Pomysł? Masz Patent. Masz zysk!" odbywać się będą organizowane przez  Kancelarię Rzeczników Patentowych JWP bezpłatne warsztaty przybliżające wiedzę o zarządzaniu i chronieniu innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie.
 
W sumie na rok 2011 zaplanowano osiem spotkań – cztery w Warszawie i cztery we Wrocławiu. Najbliższy warsztat odbędzie się w stolicy już pierwszego lutego.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:  ochrona innowacyjnych rozwiązań w firmie; patent, jako składnik majątku przedsiębiorstwa; wynalazek a wzór użytkowy- podobieństwa i różnice (z przykładami i ćwiczeniami); procedura patentowa w pigułce - zakres terytorialny ochrony wynalazku, tryb procedury zgłoszeniowej (krajowy, PCT, EuroPCT, EPC), czas i koszt postępowania zgłoszeniowego; przykłady dobrych i złych praktyk przy składaniu wniosku o uzyskanie patentu; korzyści (zyski) płynące z posiadania patentu (przykłady i ćwiczenia) oraz dotacje UE dla przedsiębiorców na ochronę innowacyjnych rozwiązań.

Warsztaty zakończą się podsumowaniem oraz sesja pytań i odpowiedzi; wprowadzeniem do spotkania będą informacje o programie edukacyjnym dla przedsiębiorców Fundacji JWP „Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!”.

Prelegentami na spotkaniu będą Dr Aleksandra Twardowska -krajowy i europejski rzecznik patentowy,
biotechnolog oraz Małgorzata Trejgis - aplikant rzecznikowski, inżynier mechatronik. Obie panie związane są z Kancelarią JWP.

Warsztatu odbędą się pierwszego lutego w Warszawie na  ul. Żurawia 47/49 – przewidywany czas trwania spotkania to godziny od 11 do 15.

Udział w seminarium jest bezpłatny – organizatorzy zapraszają przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa.

Szczegółową agendę oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na witrynie www.jwp-fundacja.pl.


Źródło: Kancelaria JWP

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt