o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

27 sierpnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Asmax prezentuje jedno z najmniejszych rozwiązań w technologii NAS (Network Attache Storage) - Asmax NAS-Print serwer. Niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku oraz klienta BitTorrent. Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców - za pośrednictwem sieci Internet. W tym wypadku trzeba jedynie przydzielić wybranym osobom odpowiednie uprawnienia wraz z loginem i hasłem.
 

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku, co może być szczególnie użyteczną funkcją w firmach. Dzięki temu - w ramach sieci lokalnej - wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików: muzycznych, video i innych. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na szybkie ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer.

Asmax NAS-Print serwer posiada łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z routerem lub switchem.

Jego wymiary to 70 x 32 x 24 mm (długość/szerokość/wysokość), a masa wnosi 130 g. Jest zgodny z systemami Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi.

 

 


W pudełku - oprócz urządzenia - znajduje się również kabel ethernetowy, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim oraz płyta CD z niezbędnymi sterownikami.

Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata, a sugerowana cena detaliczna brutto - 189 zł.
Źródło: Asmax

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt