o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

25 sierpnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma NETASQ wprowadziła do sprzedaży odnowioną linię urządzeń antyspamowych MFILTRO, które maja wykrywać ponad 99,7% spamu. Urządzenia zwracają uwagę prostotą obsługi - kreator w języku polskim prowadzi administratora przez cały proces wstępnej konfiguracji urządzenia. Nowa linia urządzeń składa się z modeli M200, M500, M1000 oraz M3000 różniących się między sobą przepustowością i ilością dostępnej powierzchni dyskowej dla kwarantanny.
 

Największy model dysponuje przepustowością sięgającą nawet 1 150 000 wiadomości sprawdzonych w czasie 1 godziny (model M3000) i jest rekomendowany dla firm posiadających do 15 000 aktywnych kont pocztowych. Rekomendacja odpowiedniego modelu oparta jest na natężeniu ruchu sieciowego oraz ilości wolnego miejsca potrzebnego na kwarantannę antyspamową.

MFILTRO eliminuje spam w oparciu o kilka tysięcy codziennie aktualizowanych reguł heurystycznych analizujących zarówno zawartość, jak i nagłówki przesyłanych wiadomości. Analiza heurystyczna do efektywnego działania nie potrzebuje żadnego okresu adaptacji - pozwala wykryć również nowe rodzaje spamu i krótkotrwałe intensywne ataki spamowe. Poza heurystyką, MFILTRO korzysta m.in. z usług reputacyjnych - list RBL nadawców spamu czy list adresów URL wykorzystywanych w niepożądanej korespondencji. Urządzenie wykrywa również najczęstsze próby ominięcia technologii antyspamowych. W tym celu MFILTRO m.in. weryfikuje adresy docelowe przesyłane w e-mailu identyfikując zmienne linki wprowadzane przez spamerów jedynie w celu oszukania systemów ochronnych, wykrywa losowe dodawane słowa do wiadomości, a także tworzy sygnatury przesyłek spamowych w formacie HTML, co wydatnie podnosi skuteczności wykrywania spamu obrazkowego. Klasyczna analiza antyspamowa uzupełniona jest o wykrywanie prób phishingu.

Urządzenia z serii MFILTRO w standardzie wyposażone są także w skaner antywirusowy. Dodatkową funkcjonalnością MFILTRO jest możliwość kontroli treści wiadomości wychodzących i przychodzących.

Urządzenia przeznaczone są do instalacji w sieciach firmowych przed docelowymi serwerami pocztowymi, stając się tym samym pierwszą linią ochrony przed niechcianą pocztą i wirusami. Wszystkie modele NETASQ MFILTRO przygotowano do bezpośredniego montażu w szafie rackowej.

Polski kreator umożliwiający wstępną konfigurację urządzenia został przygotowany we współpracy z firmą DAGMA Sp. z o.o. - dystrybutorem rozwiązań NETASQ w Polsce.

 


Oficjalna premiera nowej linii urządzeń NETASQ MFILTRO w Polsce odbędzie się 23 września w Warszawie.
Źródło: NETASQ

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt