o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

30 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

EMC Corporation ogłosiło dostępność oprogramowania do archiwizacji i odzyskiwania danych EMC Retrospect 8.1 dla platformy Mac. Wersja 8.1 oferuje zwiększoną wydajność działania na komputerach Mac z procesorami Intel oraz nową wersję interfejsu użytkownika, wprowadzonego w wersji 8.0. Oprogramowanie może działać na starszych komputach PowerMac oferując pomoc w archiwizacji danych organizacjom oraz pojedynczym użytkownikom.
 

- Możliwość współpracy z komputerami PowerMac była krytycznym czynnikiem umożliwiającym małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z najlepszych opcji archiwizacji i odzyskiwania danych - powiedział Peter Wharton, wiceprezes działu marketingu EMC Consumer and Small Business Products Division. - Wiele firm korzystających z oprogramowania Retrospect, jak również te, które wykorzystują oprogramowanie Time Machine lub potrzebują scentralizować archiwa danych, mogą wykorzystywać w charakterze serwerów archiwizacyjnych jedynie komputery z układami PowerPC. EMC Retrospect 8.1 jest odpowiedzią na potrzeby takich użytkowników.

EMC Retrospect 8.1 charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w stosunku do wersji 8.0 w kilku kluczowych obszarach, jak archiwizacja, weryfikacja i odzyskiwanie danych. Użytkownicy komputerów Mac z procesorami Intela i oprogramowania Retrospect 8.1 mogą oczekiwać średnio 10 do 15 procentowego przyśpieszenia działania w stosunku do wersji 8.0 i 30 do 35 procentowego przyspieszenia w stosunku do wersji 6.1. Wydajność w systemach PowerPC różni się w zależności od mocy i prędkości procesora. Komputery z kilkoma procesorami G5 z najnowszym oprogramowaniem działają od 10 do 15 procent szybciej w stosunku do wersji 6.1.

Ulepszony interfejs użytkownika, wprowadzony w EMC Retrospect 8.0, dostępny jest w wersji 8.1 wraz z kilkoma nowymi zmianami usprawniającymi działanie.
- Aktualizując interfejs użytkownika, po ponad 10 latach, popularnego i szeroko używanego oprogramowania jakim jest Retrospect, braliśmy pod uwagę, że po zapoznaniu się użytkowników z nowym interfejsem wprowadzimy pewne korekty - powiedział Eric Ullman, dyrektor zarządzania produktem Retrospect. - Wersja 8.1 jest wynikiem analizy sugestii naszych użytkowników. W najnowszym wydaniu wprowadziliśmy szereg poprawek interfejsu, łącznie z aktualizacją ikon, poprawą przepływu i usprawnieniem reakcji na działanie użytkowników w taki sposób, by zadowolić zarówno wcześniejszych, jak i nowych klientów.

EMC Retrospect 8.1 obecnie dostępne jest w jedynie w języku angielskim. Wersje w innych językach dostępne będą do końca roku.

Oprogramowanie dostępne jest w postaci darmowej aktualizacji dla użytkowników wersji 8.0. Osoby prywatne i firmy , które kupiły wersję 6.1 oprogramowania po 14 stycznia 2008 r. mogą również pobrać bezpłatnie aktualizację.

 


Więcej informacji o EMC Retrospect 8 for Mac znaleźć można pod tym adresem.
Źródło: EMC

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt