o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

29 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

BenQ stworzył serię projektorów multimedialnych przeznaczonych dla sektora edukacyjnego - do szkół i przedszkoli. Nowe konstrukcje (MP626, MP670, MP776, MP777, oraz dwa ultra short-throw: MP772 ST i MP776 ST) zostały wyposażone w rozwiązania i funkcje, które ułatwiają obsługę, zwiększają bezpieczeństwo oraz pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji.
 

Edukacyjna seria projektorów BenQ obniża całkowity koszt użytkowania, co ma znaczenie przy optymalizacji „ciasnych” budżetów szkolnych. „Sprytne” funkcje jakie mają te projektory to m.in.: technologia filter-free (brak wymiany filtrów), technologia zero color decay (brak obniżania się jakości obrazu w miarę starzenia się projektora), inteligentny system ochrony pracy lampy, wiodący na świecie system redukcji szumów, niska temperatura pracy, ochrona lampy projektora przed uszkodzeniem od wstrząsów oraz ochrona oczu.

Nowe projektory idealnie współpracują z tablicami interaktywnymi, które są coraz popularniejsze w polskich szkołach - gwarantują duży obraz z krótkiego dystansu od tablicy czy ekranu, projekcję stereoskopową 3D i technologię Crestron RoomView LAN - możliwość łatwego monitorowania wielu projektorów w sieci LAN. Podstawowa rozdzielczość projektorów to XGA (1024x768 pikseli).

Najnowsze modele wyróżnia wydajność oraz możliwości. Po pierwsze, projektory DLP BenQ oferują niskie koszty użytkowania m.in. dzięki specjalnej, szczelnej konstrukcji układu optycznego eliminuje konieczność wymiany filtrów. Po drugie, kolory i jakość obrazu są zawsze na tym samym poziomie, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. A po trzecie, system ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Łatwy system monitoringu i ochrony, szczególnie przydatny w szkołach, to m.in. system Crestron RoomView LAN (z dostępem chronionym hasłem).

W najnowszych projektorach BenQ z serii edukacyjnej nauczyciele dostają, bardzo użyteczne narzędzia dydaktyczne i naukowe, znacznie wykraczające swoimi możliwościami poza to, co zazwyczaj oferują projektory multimedialne.
Wszystkie sześć modeli posiada własność projekcji stereoskopowej (3D). Dzięki temu można realizować super nowoczesne lekcje, dające studentom i uczniom możliwość przestrzennego zobaczenia obiektów na zajęciach z anatomii, biologii czy nawet historii. Nauczanie jest również skuteczniejsze, dzięki zaawansowanym technologiom przetwarzania obrazu takimi jak BrilliantColor, VIDI czy ulepszone koło koloru. Nienagannie bogate barwy pozwalają na większe doznania wizualne, lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału. Dzięki wysokiej jakości obrazu czytelne są – nawet z końca sali – obrazy złożone z filmów, grafiki i tekstów.
Zastosowanie podstawowej rozdzielczości XGA we wszystkich nowych modelach, jest w odpowiedzią na preferowanie przez nauczycieli obrazu o wymiarach 1024 x 768 pixeli. Niski poziom szumu wentylatora nie rozprasza słuchaczy.

Nowe modele mają zdecydowanie niższą temperaturę pracy, niż inne rozwiązania dostępne na rynku, mają anty wstrząsowy system ochrony lampy i oferują projekcje z niewielkiej odległości od ekranu, co ułatwia instalację i eliminuje oślepianie prowadzącego zajęcia. Możliwość szybkiego ustawienia parametrów projektorów takich jak: automatyczny wybór źródła sygnału, korekcja koloru tła ściany i automatyczna regulacja parametrów do typowych zastosowań (prezentacja, zdjęcia, film, itp.) dają nauczycielom wygodę i łatwość integracji z innymi urządzeniami i technikami nauczania.

Projektory mają niższe zużycie energii: MP772ST - 390 W, MP776ST - 295 W w czasie pracy i poniżej 1W w trybie Standby (czuwanie).

 


Nowe urządzenia dostępne będą w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 5,150 zł za model MP772ST i 5,939 zł za model MP776ST.

Wszystkie projektory objęte są 36-miesięczną gwarancją door-to-door (w tym 6 miesięcy lub 1000 godzin gwarancji na lampę).
Źródło: BenQ

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt